LIVE: Ελπίς Σκουτάρεως – ΑΕ Διδυμοτείχου για το Κύπελλο Ερασιτεχνών

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του τελικού Θράκης & Ανατ. Μακεδονίας στο Κύπελλο Ερασιτεχνών, ανάμεσα στην κυπελλούχο Σερρών Ελπίδα Σκουτάρεως και την κυπελλούχο Έβρου Αθλητική Ένωση Διδυμοτείχου. Στο Live είναι ο Κοσμάς Πανταζής.

Το ματς αρχίζει στις 16:00 στο Δημοτικό Στάδιο Σερρών.

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΜΑΤΣ ΚΑΙ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΟΥ ΔΙΕΞΑΓΟΝΤΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΗΣ ΑΕ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ.

Πάμε σιγά σιγά στις ενδεκάδες των δύο μονομάχων, ξεκινώντας από αυτή της ΑΕ Διδυμοτείχου:

ΑΕ Διδυμοτείχου (Γιάννης Αναστασιάδης): Κυριακίδης, Θάνος, Παντελίδης, Τζανετάκος, Άχπα, Πετρόπουλος Σ., Αγγελακάκης, Μαμρικισβίλι, Γωνιάδης, Γιαννόπουλος, Πετρόπουλος Κ.

Στον πάγκο είναι οι: Καζάλας, Καΐσας, Τερτσούδης, Συριτούδης, Κοτζά, Ιντζές, Γκαβανόζης.

Να θυμίσουμε ότι για να φτάσει στην 3η αγωνιστική της Α’ φάσης του Κυπέλλου η ΑΕΔ απέκλεισε την Προσοτσάνη Δράμας νικώντας τη 4-0 και τον ΠΑΟ Κοσμίου επικρατώντας 1-0. Η Ελπίδα από την άλλη έβγαλε εκτός τον Άρη Αβάτου επικρατώντας 1-0 στην Ξάνθη.

Πάμε και στην 11άδα της Ελπίδας Σκουτάρεως:

Ελπίς Σκουτάρεως (Ηλίας Εγγονίδης): Νικολούδης, Κωφοκώτσιος, Κουτζαβασίδης, Πασχαλούδης, Δίγκας, Μουσικάκης, Ουζούνογλου, Γεωργιάδης, Στεφανίδης, Τάντιτς, Γκόγκας.

16:05 Έναρξη στο ματς.

16:10 Πάνω από 500 οι φίλαθλοι στο γήπεδο των Σερρών, 50 ανάμεσα σε αυτούς είναι της ΑΕ Διδυμοτείχου.

16:15 Χωρίς κάτι σημαντικό μέχρι στιγμής. Να θυμίσουμε ότι ο νικητής του αγώνα αντιμετωπίζει το νικητή του ζευγαριού Ολυμπιακού Λαμίας & Αλμυρού Βόλου.

16:18 Πιο απειλητική μέχρι στιγμής η Ελπίς Σκουτάρεως, χωρίς όμως την κλασσική ευκαιρία.

16:20 ΓΚΟΛ για την Ελπίδα Σκουτάρεως! Ο Στεφανίδης ανοίγει το σκορ για τους Σερραίους που προηγούνται με 1-0 κόντρα στην ΑΕ Διδυμοτείχου. Ωραία ατομική προσπάθεια από τον παίκτη των Μακεδόνων που πάσαρε στον Γεωργιάδη το σουτ του οποίου απέκρουσε ο Κυριακίδης. Η μπάλα μετά την απόκρουση έφτασε στα πόδια του Στεφανίδη ο οποίος την έστειλε στα δίχτυα. Με τη συμπλήρωση των 15 λεπτών το τέρμα αυτό.

16:23 Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παντελίδη λίγο έξω απ’ το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο γκολκίπερ της Ελπίδας.

16:28 Σουτ του Στεφανίδη μέσα από την περιοχή, λίγο πάνω απ’ τα δοκάρια του Κυριακίδη άουτ η μπάλα.

16:29 Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕ Διδυμοτείχου. Στη θέση του Αγγελακάκη που τραυματίστηκε μπαίνει ο Ιντζές.

16:32 Κεφαλιά του Στεφανίδη άουτ.

16:33 Δοκάρι για το Διδυμότειχο! Ο Θάνος εκτέλεσε το φάουλ, ο Μαμρικισβίλι δεν θα μπορέσει να πάρει την κεφαλιά, η μπάλα θα φτάσει στον Στέφανο Πετρόπουλο που με ένα δυνατό σουτ θα τραντάξει το δοκάρι του πορτιέρο της Ελπίδας.

16:35 Συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα στις Σέρρες. Το 1-0 για τους γηπεδούχους παραμένει.

16:38 ΓΚΟΛ για την Ελπίδα Σκουτάρεως! Το 2-0 για τους Σερραίους κάνει ο Γεωργιάδης με κεφαλιά ψαράκι απ’ το ύψος του πέναλτι μετά από σέντρα του Τάντιτς. Στο 33′ της αναμέτρησης το γκολ αυτό.

16:48 Σουτ του Παντελίδη άουτ.

16:49 Σέντρα του Γιαννόπουλου, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Νικολούδης.

16:52 Τέλος α’ ημιχρόνου στις Σέρρες. Ελπίς Σκουτάρεως – ΑΕ Διδυμοτείχου 2-0 με τα γκολ των Στεφανίδη και Γεωργιάδη.

16:55 Άτυχη η ΑΕΔ στο πρώτο ημίχρονο. Είχε ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσε να σημειώσει ένα γκολ.

17:08 Έναρξη β’ μέρους στις Σέρρες. Δεύτερη αλλαγή στο ματς για την ΑΕΔ, στη θέση του Μαμρικισβίλι μπαίνει ο Κοτζά.

17:18 ΓΚΟΛ για την ΑΕ Διδυμοτείχου! Το 2-1 για τους Εβρίτες κάνει ο Γωνιάδης με δυνατό σουτ!

17:21 ΓΚΟΛ για την Ελπίδα Σκουτάρεως! Ο Γκόγκας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Στεφανίδης κάνει το 3-1 για τη σερραϊκή ομάδα. Έντονες διαμαρτυρίες για την υπόδειξη του πέναλτι από τους Θρακιώτες.

17:25 Σουτ του Τάντιτς, αποκρούει ο Κυριακίδης.

17:26 Μακρινό σουτ του Γιαννόπουλου, η μπάλα φεύγει άουτ.

17:31 Τελευταία αλλαγή για την ΑΕΔ, τη θέση του Κυριάκου Πετρόπουλου παίρνει ο Σεβαστός Γκαβανόζης.

17:32 Ένα «τσίμπημα» στον προσαγωγό ένιωσε ο Αγγελακάκης που αποχώρησε στο α’ ημίχρονο, αλλά δεν υπάρχουν λόγοι ανησυχίας για τον έμπειρο ποδοσφαιριστή.

17:34 Πρώτη αλλαγή για την Ελπίδα, στη θέση του Γεωργιάδη μπαίνει ο Αγγελακάς.

17:36 Ωραίο πλασέ του Ιντζέ, αποκρούει εντυπωσιακά ο Νικολούδης!

17:42 Μεγάλη ευκαιρία για την Ελπίδα Σκουτάρεως. Σουτ του Τάντιτς αποκρούει ο Κυριακίδης, νέο σουτ από τον Αγγελακά άουτ. Συμπληρώσαμε 80 λεπτά αγώνα στις Σέρρες.

17:47 Στο 85′ στη θέση του Τάντιτς ο Σιδηρόπουλος.

17:49 Τελευταία αλλαγή για τους Σερραίους, στη θέση του Στεφανίδη ο Κεχαγιάς.

17:52 Πλασέ του Άχπα, μπλόκαρε ο Νικολούδης. Έχουμε μπει στις καθυστερήσεις του ματς.

17:57 Λήξη στο ματς. Η Ελπίς Σκουτάρεως θα επικρατήσει 3-1 της ΑΕ Διδυμοτείχου και θα πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.

Ευχαριστούμε που ήσασταν κοντά μας. Μείνετε στο SportsAddict καθώς ακολουθούν ρεπορτάζ για το παιχνίδι αυτό και στη συνέχεια όλα τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής της Α’ φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.