LIVE: Διδυμότειχο – Κόσμιο για το Κύπελλο Ερασιτεχνών

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του παιχνιδιού ΑΕ Διδυμοτείχου – ΠΑΟ Κοσμίου για την 2η αγωνιστική της Α’ φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών. Στο live είναι ο Κοσμάς Πανταζής.

Ο αγώνας ξεκινάει στις 16:00 στο Δημοτικό Στάδιο Διδ/χου. Σε περίπτωση ισοπαλίας οι δύο ομάδες θα συνεχίσουν στην παράταση και αν ούτε εκεί δεν προκύψει νικητής τότε θα πάνε στα πέναλτι.

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΗΣ ΑΕ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ.

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΠΑΟ ΚΟΣΜΙΟΥ.

Η ομάδα που θα προκριθεί από αυτό το ζευγάρι αντιμετωπίζει στον τελικό της ΑΜ-Θ την κυπελλούχο Σερρών Ελπίδα Σκουτάρεως.

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο μονομάχων.

Η 11άδα της κυπελλούχου Έβρου ΑΕ Διδυμοτείχου:

Κυριακίδης, Θάνος, Παντελίδης, Κοτζά, Άχπα, Πετρόπουλος Σ., Αγγελακάκης, Μαμρικισβίλι, Γωνιάδης, Γιαννόπουλος, Πετρόπουλος Κ.

Στον πάγκο είναι οι: Καζάλας, Αντωνίου, Τερτσούδης, Συριτούδης, Καΐσας, Ιντζές, Γκαβανόζης.

Μοναδική απουσία για την ΑΕΔ ο Στράτος Τζανετάκος.

Ο κυπελλούχος Ροδόπης ΠΑΟ Κοσμίου αρχίζει το ματς με τους εξής 11:

Δεληγιάννης, Βοριατζίδης, Γιαπρακτσής, Αραμπάς, Μητρούσης, Ξενάκης, Αραμπατζής, Κιπιρτόγλου, Ερκάν, Στοΐνοβιτς, Μουρατίδης.

Στον πάγκο είναι οι: Παπαδήμητριου, Λεβεντέλης, Φλέγγας.

Με αρκετές απουσίες στο σημερινό ματς η ομάδα της Κομοτηνής.

15:55 Οι δύο ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο. Εκρηκτική ατμόσφαιρα για ακόμα μία φορά απ’ τους φίλους της ΑΕΔ.

16:00 Έναρξη στο ματς.

16:06 Τίποτα το αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής, ψάχνουν να βρουν τα πατήματα τους οι δύο ομάδες.

16:10 Ο Γιαννόπουλος στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Κοσμίου, αλλά το γκολ του ακυρώνεται ως οφσάιντ! Το 0-0 παραμένει.

16:20 Συμπληρώσαμε το πρώτο 20λεπτο στο Διδυμότειχο, το 0-0 παραμένει σε ένα μοιρασμένο μέχρι στιγμής παιχνίδι.

16:30 Σουτ του Μουρατίδη για το Κόσμιο, η μπάλα φεύγει δίπλα από το δοκάρι του Κυριακίδη άουτ.

16:45 Τέλος πρώτου ημιχρόνου, ΑΕ Διδυμοτείχου – ΠΑΟ Κοσμίου 0-0. Μοιρασμένο το ματς, η κατοχή μπάλας, αλλά και οι ευκαιρίες που είναι ελάχιστες.

17:01 Έναρξη β’ ημιχρόνου. Δεν υπάρχουν αλλαγές, με τους ίδιους 11 συνεχίζουν οι δύο ομάδες.

17:12 Χωρίς κάποια σημαντική φάση μέχρι στιγμής στο β’ μέρος.

17:17 Σουτ του Αγγελακάκη ελάχιστα άουτ.

17:24 Στη θέση του Αραμπά μπαίνει ο Παπαδημητρίου για το Κόσμιο.

17:26 Αλλαγή για την ΑΕΔ. Στη θέση του Μαμρικισβίλι μπαίνει ο Γκαβανόζης.

17:31 Νέο σουτ του Αγγελακάκη αποκρούει ο Δεληγιάννης!

17:35 Δέκα λεπτά ακόμα για την συμπλήρωση των 90′. Αν μείνει το 0-0 θα έχουμε παράταση.

17:40 Συμπληρώθηκαν 85 λεπτά. Οι δύο ομάδες ψάχνουν το γκολ που θα τους δώσει τη νίκη.

17:42 Περισσότερο απειλητικό το Διδυμότειχο, αλλά δεν μπορεί να βρει τον τρόπο να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

17:46 Διανύουμε τις καθυστερήσεις του αγώνα.

17:50 ΓΚΟΛ για την ΑΕ Διδυμοτείχου!!! Ο Χρήστος Γιαννόπουλος κάνει το 1-0!

17:51 Λήξη στο ματς: ΑΕ Διδυμοτείχου – ΠΑΟ Κοσμίου 1-0! Η ΑΕΔ με το τέρμα που πέτυχε ο αρχηγός της στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων προκρίνεται και αντιμετωπίζει την επόμενη Τετάρτη 19 Απριλίου στις Σέρρες την Ελπίδα Σκουτάρεως!

Ευχαριστούμε που ήσασταν και σήμερα μαζί μας. Μείνετε συντονισμένοι στο SportsAddict καθώς ακολουθεί αναλυτικό ρεπορτάζ για το ματς…