Ήττα… εντός προγράμματος απο τον Παναθλητικό για τον ΓΑΣ στην Κομοτηνή!

Έχοντας εξ’ αρχής αρκετά δύσκολο έργο απέναντι στον δεύτερο της βαθμολογίας Παναθλητικό, η ομάδα του ΓΑΣ είχε μαχητική παρουσία όμως δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα με 53-77.

Οι παίκτες του Νεοκλή Λεμονίδη ήταν αρκετά καλοί και ανταγωνιστικοί για ένα ημίχρονο όμως στο τρίτο δεκάλεπτο κυρίως όπως και στο τέταρτο οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν τον ρυθμό τους χτίζοντας διψήφια διαφορά που δεν είχαν πρόβλημα να διατηρήσουν μέχρι το φινάλε.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα της Κομοτηνής θα αγωνιστεί στην Θεσσαλονίκη κόντρα στη Νεάπολη, ένα ματς που αποτελεί ευκαιρία για την ομάδα της Κομοτηνής να επιστρέψει στις νίκες.

Δεκάλεπτα: 7-14, 26-33(ημίχρονο), 48-61, 53-77(τελικό αποτέλεσμα)

Διαιτητές : Παπαγεωργίου-Σαρακενίδης

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σαββίδης 3(1), Γκουτσίδης-Σερμάκης, Σκεέπη 11(1), Αθανασίου, Βέλη 5(1), Καναράς, Σιμάκης 16(2), Καλατζής 7(1), Καραμπέκης 3, Πιτατζής, Χαλήλ 8.

Παναθλητικός Πειραματικό ( Γεροφώτης ): Τσεσμετζής 3(1), Αρνίδης 14(4), Χατζημιχαηλίδης 8(1), Καλούτσικος 8, Μαυροματίδης 7(1), Τσιακίρης 3(1), Κοϊμτζόγλου 10, Μπάκος 13(3), Κασούρας 5, Μαδεμλής, Φωτιάδης 6.