Μία μέρα νωρίτερα το Άβατο – Ζυγός, δεν κατεβαίνει ο Ραιδεστός! Το πλήρες πρόγραμμα της ΕΠΣ Ξάνθης

Σε δύο αλλαγές προχώρησε η ΕΠΣ Ξάνθης στο αρχικό πρόγραμμα του σαββατοκύριακου, καθώς έγινε δεκτό το αίτημα του Άρη Αβάτου το παιχνίδι με τον Ηρακλή Ζυγού αντί για Κυριακή να γίνει Σάββατο μια και την Τετάρτη η ομάδα της Ξάνθης έχει αγώνα για το Κύπελλο Ερασιτεχνών.

Ενώ με επίσημο έγγραφο ο ΑΠΟΞ Ραιδεστός ενημέρωσε την Ένωση πως δεν θα κατέβει στο τελευταίο παιχνίδι κόντρα στον Κεραυνό Π. Κατραμίου και έτσι θα χάσει το ματς στα χαρτιά.

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα του σαββατοκύριακου στην ΕΠΣ Ξάνθης:

Α1 Κατηγορία

ΠΛΕΙ ΟΦ(4η αγωνιστική)

Σάββατο 1/4, Ώρα 16:00

Γήπεδο Μαγγάνων: Άρης Αβάτου – Ηρακλής Ζυγού

Κυριακή 2/4, Ώρα 16:00

Γήπεδο Εχίνου: Εχίνος Σπορ – Ασπίδα Ξάνθης

Ρεπό: Αναγέννηση Θαλασσιάς

ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ(4η αγωνιστική)

Κυριακή 2/4, Ώρα 16:00

Γήπεδο Κιμμερίων: ΑΕ Ξάνθης – ΑΟ Βιστωνίδα

Γήπεδο Κύρνου: Νέστος Κύρνου – Αστέρας Μαγικού

Ρεπό: Άρης Πετεινού

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΕ ΠΛΕΙ ΟΦ ΚΑΙ ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ ΤΗΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Α2 Κατηγορία

ΠΛΕΙ ΟΦ(5η αγωνιστική)

Κυριακή 2/4, Ώρα 16:00

Γήπεδο Μάνδρας: Ερμής Μάνδρας – Κεντητή

Γήπεδο Σελίνου: Άτλας Σελίνου – Π. Μελάς Κουτσού

Ρεπό: Απόλλων Ξάνθης

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΠΛΕΙ ΟΦ ΤΗΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ(4η αγωνιστική)

Σάββατο 1/4, Ώρα 16:00

Γήπεδο Γενησέας: Ελπίς Γενησέας – Ορφέας Ν. Αμισσού

Γήπεδο Ερασμίου: Κεσσάνη Ερασμίου – Δόξα Μυρωδάτου

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ ΤΗΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Β’ Κατηγορία

ΠΛΕΙ ΟΦ (4η αγωνιστική)

Σάββατο 1/4, Ώρα 16:00

Γήπεδο Σελίνου: Ελπίδες Ξάνθης – Φίλιππος Δροσερού

Γήπεδο Αμοιρίδειο: ΑΠΟΞ – Εθνικός Κιμμερίων

Ρεπό: Αετός Τοξοτών

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΠΛΕΙ ΟΦ ΤΗΣ  Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ(5η αγωνιστική)

Κυριακή 2/4, Ώρα 16:00

Γήπεδο Σημάντρων: ΠΑΣ Φιλίων – Ατρόμητος Χρύσας

Γήπεδο Μέλισσας: Μέλισσα – Ελπίς Σουνίου

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ ΤΗΣ  Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Γ’ Κατηγορία

Κυριακή 2/4, Ώρα 11:00

Γήπεδο Διομήδειας: Απόλλων Διομήδειας – Αετός Γοργόνας

ΑΠΟΞ Ραιδεστός – Κεραυνός Π. Κατραμίου  0-3 α.α.

Γήπεδο Κυψέλης: ΑΕΚ Κυψέλης – Σμίνθη

Ώρα 11:30, Γήπεδο Χρύσας: Αναγέννηση Π. Χρύσας – Δόξα Σταυρούπολης

Ρεμβιακός – Ασπίς Πηγαδίων  0-3 α.α.

Ρεπό: Κοτύλη

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Share it