Εντός έδρας ήττα για την ΑΕ Κομοτηνής από τη ΧΑΝΘ

Την ήττα με 3-2 στην έδρα της γνώρισε από τη ΧΑΝΘ η ΑΕ Κομοτηνής στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του 2ου υποομίλου του Β’ ομίλου της Α2 κατηγορίας βόλεϊ των ανδρών.

Η Α.Ε.Κ. παρ’ όλο που βρέθηκε να προηγείται με 2-0 στα σετ, έχασε τελικά το ματς στο τάι μπρέικ από την 3η της βαθμολογίας ΧΑΝΘ.

Η ομάδα της Ροδόπης έκανε το 1-0 με 25-23 και πήρε προβάδισμα δύο σετ με 25-19. Ωστόσο, οι Θεσσαλονικείς έκαναν την αντεπίθεση τους και έφτασαν στην ολική ανατροπή. Αρχικά μείωσαν σε 2-1 με 15-25 και στη συνέχεια ισοφάρισαν με 21-25. Στο 5ο σετ οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 9-15 και έφυγαν με τους 2 βαθμούς από τη Θράκη, ενώ η ομάδα του Ανέστη Γιαννακόπουλου αρκέστηκε στον 1.

Στην επόμενη αγωνιστική η ΑΕ Κομοτηνής που έχει εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία φιλοξενείται από τον υποβιβασμένο Αίαντα Ευόσμου.