Με θρακιώτικο τέρμα το διπλό των Παίδων του Ηρακλή στην Ξάνθη

Το Σάββατο στις 13:30 η Κ-15 του ΑΟ Ξάνθης φιλοξένησε στο αθλητικό κέντρο των Πηγαδίων την αντίστοιχη ομάδα του Ηρακλή για την εξ αναβολής 6η αγωνιστική του παιδικού πρωταθλήματος της Super League γνωρίζοντας την ήττα με 1-2.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 8ο λεπτό του αγώνα, ενώ η ξανθιώτικη ομάδα αντέδρασε με το ξεκίνημα της επανάληψης όταν και ισοφάρισε στο 72′ με την κεφαλιά του Τσιεγγελίδη, αλλά στις καθυστερήσεις, ο Ηρακλής βρήκε τον τρόπο να πετύχει και δεύτερο γκολ κάνοντας το τελικό 1-2 με τον Κομοτηναίο Αποστολίδη.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Φίλιππος Ανεστίδης (Γκώγος – Δρακίδης) της ΕΠΣ Ξάνθης.

ΑΟ Ξάνθη: Καρά Ισμαήλ, Σαρή Μερτάι (69′ Ηλάδης), Μολώνης, Τσιεγγελίδης, Καλογρανάς, Μανίσογλου, Τσιτσεκίδης, Κωσταρέλης, Καράμπελας (76′ Μουστάκης), Καφαλής, Μπίλιας (67′ Κουράκ Χ.).