Έχασε στο τάι μπρέικ από τη ΧΑΝΘ η Βύσσα, σε ένα ματς που κράτησε 2 ώρες!

Εντός έδρας ήττα με 3-2 από τη ΧΑΝΘ γνώρισε στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του 2ου υποομίλου του Β’ ομίλου ο ΑΟ Νέας Βύσσας, σε ένα παιχνίδι που ξεκίνησε στις 6 και ολοκληρώθηκε λίγα λεπτά μετά τις 8 το βράδυ της Κυριακής.

Η ομάδα του Έβρου πλήρωσε τα πολλά λάθη της και παρ’ όλο που κατάφερε να πάρει το 4ο σετ με 26-24, ενώ βρισκόταν πίσω στο σκορ με 19-10 και να ισοφαρίσει έτσι σε 2-2, λύγισε στο τάι μπρέικ.

Η Βύσσα πήρε το πρώτο σετ με 25-22, έχασε το 2ο με το ίδιο σκορ και η ΧΑΝΘ έκανε το 2-1 με 25-19. Τα κορίτσια του κ. Βλασακίδη ισοφάρισαν σε 2-2 με 26-24, αλλά στο 5ο σετ δεν μπόρεσαν να επικρατήσουν χάνοντας το με 15-8 και παίρνωντας τελικά 1 βαθμό από αυτό το ματς στο «Σοφία Κανίδου».

Η Βύσσα παρά την ήττα παραμένει 3η καθώς χθες η Νέα Γενεά που βρίσκεται μία θέση πιο κάτω ηττήθηκε από τη Νίκη Αλεξ/πολης.

Τα σετ: 25-22, 22-25, 19-25, 26-24, 8-15.

Σύνθεση Βύσσας: Μέλκα, Παπαδοπούλου, Σπυροπούλου, Παπαστεφάνου, Λελεντζή, Μαλούκου, λ- Κωνσταντινίδου. Αλλαγές: λ- Ξανθοπούλου, Δεβετζή, Σταματοπούλου.