Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για τη Νίκη Αλεξ/πολης με μεγάλο διπλό στη Θεσ/νικη επί της Νέας Γενεάς!

Τέσσερις σερί ήττες ήταν πολλές για την ομάδα της Νίκης Αλεξανδρούπολης, που μέσα στο 2017 δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα που είχε στις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος. Το αρνητικό σερί πάντως, πλέον αποτελεί παρελθόν και μάλιστα με εμφατικό τρόπο.

Η ομάδα του Γιάννη Ανδρεάδη, θυμίζοντας τον παλιό, καλό της εαυτό, επικράτησε με 1-3 σετ της Νέας Γενεάς στη Θεσσαλονίκη. Οι αθλήτριες της Νίκης πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση και ΄δεξεινα απ’ την αρχή τις διαθέσεις τους, παίρνοντας το πρώτο σετ με 20-25. Οι γηπεδούχες ισοφάρισαν σε 1-1 σετ κατακτώντας το δεύτερο (25-20) όμως η συνέχεια ανήκε στις φιλοξενούμενες που έκαναν το 1-2 με 23-25 και στο τέταρτο αν και βρέθηκαν να χάνουν στο τέλος του σετ με 23-18, πραγματοποιώντας ένα ντεμαράζ και σερί 0-6, έφτασαν στο 23-25.

Τα σετ: 20-25, 25-20,23-25, 23-25

Νίκη Αλεξανδρούπολης (Ανδρεάδης): Καράμπαλη, Παρισάκη, Παπάζογλου, Καρακύκλα, Σιούγγαρη, Νικολαΐδου/ Καλογεροπούλου (λ), Νικολάου