Βαριά ήττα απ’ τον Απόλλωνα Καλαμαριάς για τη Δόξα Προσκυνητών στη βροχερή Κομοτηνή

Την ήττα με 4-0 στην έδρα της από τον Απόλλωνα Καλαμαριάς γνώρισε η Δόξα Προσκυνητών, στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι Θεσσαλονικείς προηγήθηκαν χάρη σε γκολ του Καλαϊτζίδη στο 47′. Δέκα λεπτά αργότερα ο Κομοτηναίος Χασομέρης έκανε το 0-2, ενώ στο 84′ ο Πόποβιτς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3. Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Ν’ Λουντουλού λίγο πριν το φινάλε.

Το ματς διεξήχθη κάτω υπό έντονη βροχόπτωση και ομίχλη, ενώ τα επεισόδια δεν έλειψαν καθώς με το τέλος του α’ ημιχρόνου μέλη του τεχνικού τιμ των «Ποντίων» στράφηκε κατά παικτών της Δόξας, αλλά και κατά της εβρίτικης διαιτητικής τριπλέτας.

Μετά από αυτή την ήττα οι Προσκυνητές έμειναν στην 13η θέση με 14 βαθμούς, ενώ ο Απόλλων παρέμεινε 2ος με 43.

Δόξα Προσκυνητών: Αγγελόπουλος, Δημητριάδης, Κελεσίδης, Λειβαδιώτης, Λεφής, Τρίχας (Ανυφαντάκης), Ιωαννίδης (Κασιώτης), Αλής, Κεϊτά, Βάσκος, Κατσαρός.

Απόλλων Καλαμαριάς: Μένκα, Αμαραντίδης, Φάμπιο, Χασομέρης, Καλαιτζιδης, Καπίας, Γεωργιάδης, Καλογέρης, Συμελίδης, Ν΄Λουντούλου, Πόποβιτς (Χατζηδημητρίου).