Το πρόγραμμα του φινάλε σε Α1,Α2 και Β’ και της 17ης στην Γ’ κατηγορία της ΕΠΣ Ξάνθης!

Με τα παιχνίδια της τελευταίας αγωνιστικής της κανονικής περιόδου σε Α1, Α2 και Β’ κατηγορία, αλλά και αυτά της 17ης αγωνιστικής στην Γ’ κατηγορία συνεχίζεται η δράση στα γήπεδα της ΕΠΣ Ξάνθης.

Στην Α1 κατηγορία είναι ξεκάθαρα τα πράγματα για το ποιες ομάδες θα παίξουν στα πλέι οφ και ποιες στα πλέι αουτ με το μόνο που μένει να ξεκαθαρίσει είναι με το πόσους βαθμούς θα ξεκινήσουν.

Στην Α2 κατηγορία όλα τα φώτα είναι στραμμένα στο γήπεδο του Κουτσού οπού ο 5ος Παύλος Μελάς αντιμετωπίζει την 6η Κεσσάνη Ερασμίου σε μια αναμέτρηση που θα δώσει το τελευταίο εισιτήριο για τα πλέι οφ.

Στην Β’ κατηγορία το φινάλε αναμένεται συγκλονιστικό μια και 3 ομάδες παλεύουν για δύο θέσεις, με τον Αετό Τοξοτών να θέλει μόνο νίκη κόντρα στα Φίλια και να μην πάρει ούτε ισοπαλία ο ΑΠΟΞ και να μην κερδίσει ο Ατρόμητος Χρύσας, οι δύο ομάδες δηλαδή που μπαίνουν με ελαφρύ προβάδισμα στην τελευταία αγωνιστική.

Αναλυτικά το πρόγραμμα σε όλες τις κατηγορίες:

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ(Κυριακή  19/2, Ώρα 15:30)

Γήπεδο Κιμμερίων: ΑΕ Ξάνθης – ΑΟ Βιστωνίδας

Γήπεδο ΔΑΚ: Ασπίδα Ξάνθης – Αστέρας Μαγικού

Γήπεδο Ζυγού: Ηρακλή Ζυγού – Άρης Πετεινού

Γήπεδο Κύρνου: Νέστος Κύρνου – Αναγέννηση Θαλασσιάς

Γήπεδο Μαγγάνων: Άρης Αβάτου – Εχίνος Σπορ

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Σάββατο 18/2, Ώρα 15:30

Γήπεδο Κεντητής: Κεντητή – Ερμής Μάνδρας

Κυριακή 19/2, Ώρα 15:30

Γήπεδο Μυρωδάτου: Δόξα Μυρωδάτου – Ελπίς Γενησέας

Γήπεδο Κουτσού: Π. Μελάς Κουτσού – Κεσσάνη Ερασμίου

Γήπεδο Σελίνου: Άτλας Σελίνου – Απόλλων Ξάνθης

Ορφέας Ν. Αμισσού – Κεραυνός Λευκόπετρας  3-0 α.α.

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ(Σάββατο 18/2, Ώρα 15:30)

Γήπεδο Κιμμερίων: Εθνικός Κιμμερίων – ΑΠΟΞ

Γήπεδο Σουνίου: Ελπίς Σουνίου – Ελπίδες Ξάνθης

Γήπεδο Σελέρου: Ερ. Αστέρας Σελέρου – Μέλισσα

Γήπεδο Χρύσας: Ατρόμητος Χρύσας – Φίλιππος Δροσερού

Γήπεδο Τοξοτών: Αετός Τοξοτών – ΠΑΣ Φιλίων

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ(Κυριακή 19/2)

Ώρα 11:00, Γήπεδο Πηγαδίων: Ασπίς Πηγαδίων – Αναγέννηση Π. Χρύσας

Ώρα 11:00, Γήπεδο Κατραμίου: Κεραυνός Π. Κατραμίου – ΑΕΚ Κυψέλης

Ώρα 12:00, Γήπεδο Σταυρούπολης: Δόξα Σταυρούπολης – ΑΠΟΞ Ραιδεστός

Ώρα 12:00, Γήπεδο Γοργόνας: Σμίνθη – Κοτύλη

Ρεπό: Απόλλων Διομήδειας

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Share it