Φόρτσαρε στο φινάλε και έφυγε με το διπλό απο την Καβάλα το Εφηβικό του Αρίων Ξάνθης!

Παρά τις πολλές απουσίες που ανάγκασαν το τεχνικό δίδυμο του Αρίωνα Ξάνθης στην χρησιμοποίηση και τεσσάρων Παίδων, οι Έφηβοι του Αρίων έφυγαν με το διπλό απο την Καβάλα κερδίζοντας την Αγία Βαρβάρα με 73-50.

Το ματς ήταν ντέρμπι μέχρι την 3η περίοδο με τις δύο ομάδες κοντά στο σκορ, όμως στο τέταρτο δεκάλεπτο οι νεαροί Ξανθιώτες ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους και με επι μέρους σκορ 4-25! έφτασαν σε μια ευρεία νίκη με 23 πόντους.

Δεκάλεπτα: 10-14, 30-34, 46-48, 50-73

ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ (Παπαδόπουλος-Αρβανιτίδης): Καραγκιοζίδης 8 (2), Κλωναράς 7 (1), Μπουτσακτσή 16, Αμοιράς 17 (4), Καργιώτης 5 (1), Πετρίδης 8, Χατζηπαρασκευάς 3, Καβουρτζικλής 2, Παύλου 2, Κυρλίδης 5, Χριστοφορίδης