Ασταμάτητος ο ΓΑΣ Κομοτηνής που κέρδισε με ανατροπή και τον Ορφέα Νέου Σκοπού!

Την τρίτη του νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις πέτυχε ο ΓΑΣ Κομοτηνή, ο οποίος στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γ’ Εθνικής μπάσκετ αντιμετώπισε εκτός έδρας τον Ορφέα Νέου Σκοπού.

Η αναμέτρηση ήταν ντέρμπι από την αρχή, αλλά οι γηπεδούχοι πήραν “κεφάλι” ακόμη και με διψήφια διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο. Παρόλα αυτά οι φορμαρισμένοι παίκτες του Νεοκλή Λεμονίδη κατόρθωσαν την ανατροπή στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης για το τελικό 65-67!

Κορυφαίοι για την ομάδα της Κομοτηνής οι Χατζηδημητρίου, Σιμάκης, Καλατζής και Σκεμπής. Ενώ για τους γηπεδούχους μόνοι τους πήγαν να πάρουν το ματς οι Χατζής, Πεχλιβάνης και Καβαργύρης που πέτυχαν οι τρεις τους τους 55 απο τους 65 πόντους της ομάδας τους.

Δεκάλεπτα: 10-13, 26-30(ημίχρονο), 48-40, 65-67

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ.-Βασιλόπουλος

ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 21 (3) Ιακωβίδης 4, Κουτζιάντζης, Χατζηκυριακίδης, Χατζής 19(2), Αποστόλου 2, Τσανάκας , Καβαργύρης 15, Χατζηανδρέου 4, Ιωσηφίδης.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ(Λεμονίδης): Σαββίδης, Σκεμπής 8 (1), Αθανασίου, Χατζηδημητρίου 14 (3), Καναράς 5 (1), Σιμάκης 16, Καλατζής 9 (1), Βελή 7, Καραμπέκης 2, Χαλίλ 6.