Μετάλλιο για την Ολυμπιακή Φλόγα στο Χριστουγεννιάτικο Τουρνουά του Ζαγκρέμπ! Τρία μετάλλια για την Ελληνική αποστολή

Με επιτυχίες από ελληνικής πλευράς ολοκληρώθηκε το 25ο Χριστουγεννιάτικο Τουρνουά ελληνορωμαϊκής πάλης παμπαίδων & παίδων στο Ζάγκρεμπ της Κροατίας, όπου οι Έλληνες αθλητές κατέκτησαν τρία (3) μετάλλια το ένα εξ΄αυτών για τον Βλαδίμηρο Γεωργιάδη της Ολυμπιακής Φλόγας Ξάνθης.

Ο Βλαδίμηρος Γεωργιάδης της Ολυμπιακής Φλόγας Ξάνθης κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των 47 κιλών Παιδών. Ενώ το μετάλλιο άγγιξε και ο δεύτερος Ξανθιώτης που μετείχε στην διοργάνωση, με τον Αλέξανδρο Μπατζακίδη να καταλαμβάνει την 5η θέση στα 42 κιλά Παμπαίδων, χάνοντας στον μικρό τελικό.

Μετάλλια κατέκτησαν επίσης οι Λετέρης Χαριτίδης του Αρχελάου Κατερίνης που κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στα 73 κιλά παμπαίδων,  ενώ το αργυρό μετάλλιο των 76 κιλών παίδων κατέκτησε ο αθλητής του Π.Σ. Ευκαρπίας  Δημήτριος Τσομπανούδης.