Δεν κέρδισαν οι Κύκλωπες στην Α2 Γυναικών, αλλά παρέμειναν στην κορυφή του 3ου Ομίλου

Μπορεί αν μην αποχαιρέτησαν με ευχάριστο τρόπο, δηλαδή με νίκη το 2016 οι Κυκλωπίνες, όμως το τέλος του 2016 τις βρίσκει στην κορυφή του ομίλου τους, με μόλις βέβαια 4 αγωνιστικές να έχουν συμπληρωθεί.

Η Δράμα 86′ περιόρισε σημαντικά τις επιθετικές αρετές των κοριτσιών του Χρήστου Ποντισίδη και παίζοντας πολύ καλή άμυνα τις κράτησε στα μόλις 5 γκολ στα πρώτα 30 λεπτά και ήταν μπροστά στο ημίχρονο με 5-7. Στο δεύτερο οι φιλοξενούμενες είχαν το προβάδισμα μέχρι το 40ό λεπτό, με τις γηπεδούχες να κάνουν την ανατροπή και να προηγούνται στο 55′ με 18-17. Στο τελευταίο πεντάλεπτο όμως οι Κύκλωπες κόλλησαν επιθετικά, καθώς δεν βρήκαν λύσεις, με την Δράμα να καταφέρνει να πάρει τον βαθμό απ’ το “Μ.  Παρασκευόπουλος.”

Πεντάλεπτα: 01-01, 02-02, 03-02, 04-04, 04-06, 05-07 (ημίχρονο), 08-09, 10-12, 12-12, 15-15, 18-17, 18-18 (τελικό)

Α.Σ. Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης (Ποντισίδης): Χαριτίδου, Μπαρμπαγιάννη, Λαμπίδη (1), Τσαμπάζη, Αραπίδου, Σιαρβαλή (2), Κοπούκη, Νταρμά (3), Κεσσούδη, Ντόγκα (1), Αυγητίδου (2), Νικόλοβα (2), Σμαρλακάκη (7).

Παπαδόπουλου (1), Αθανασίου (3), Σαλονικίδου, Δομνίδου,  Τογανίδου (4), Καρρά (1), Ξανθοπούλου, Τουνγκελίδου (3),  Κρανιώτη (6), Μπάσσα, Στάθη.

Δείτε το πλούσιο φωτορεπορτάζ της Γιώτας Τσικάκη ….