LIVE: Ορφέας Ξάνθης – Καμπανιακός, Λαγκαδάς – Δόξα Προσκυνητών και όλα τα ματς του 1ου ομίλου

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των παιχνιδιών της 13ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και φυσικά τις αναμετρήσεις Ορφέας Ξάνθης – Καμπανιακός & Λαγκαδάς – Δόξα Προσκυνητών. Ακόμη θα υπάρχει ενημέρωση και για τον αγώνα Πανθρακικός – Πανελευσινιακός για τη Football League. Το live συντονίζει ο Κοσμάς Πανταζής.

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ

Προθερμαίνονται οι παίκτες στο γήπεδο του Λαγκαδά.

Πάμε σιγά σιγά στις αρχικές ενδεκάδες των αγώνων ξεκινώντας από το ματς του Λαγκαδά με τους Προσκυνητές:

Λαγκαδάς: Ρίζος, Καραμπάς, Πολίτης, Μπάρμπας, Καραμανλής, Παναγιωτούδης, Ντούγκα, Καρακατσάνης, Παυλίδης, Πολύζος, Αχαλινόπουλος.

Δόξα Προσκυνητών: Περτσάς, Κελεσίδης, Μόσχος, Κίτσος, Λειβαδιώτης, Τρίχας, Εμρέ, Δραγανίδης, Σερίφης, Κλης, Δημητριάδης.

Έχουμε και τις ενδεκάδες στην Ξάνθη:

Ορφέας: Ρούφος, Τζαμπάζ Χαλίλ, Καρά Αλή, Μαλαδένης, Μακράκης, Κατρανίτσας, Καραγκιόζης Β., Μπουνταγκίδης, Ξαντινίδης, Καραγκιόζης Γ., Μελισσόπουλος.

Καμπανιακός: Κηπουρός, Κασαπίδης, Λεφίδης, Σαραγιώτης, Ρακάβινας, Χατζόπουλος, Μενιγκάλι, Προβατίδης, Ασλαπάνογλου, Υψηλός, Αλμπάνης.

15:01 Σέντρα στα παιχνίδια!

15:10 Σουτ του Ντούγκα μπλοκάρει εύκολα ο γκολκίπερ των Προσκυνητών Περτσάς.

15:15 Μόνος του έξω από τη μεγάλη περιοχή του Καμπανιακού ο Γιάννης Καραγκιόζης, ελάχιστα άουτ το σουτ που έκανε.

15:17 Ευκαιρία με τον Καρακατσάνη για το Λαγκαδά, μπλοκάρει το σουτ του ο Περτσάς.

15:21 Νέα φάση για τον Ορφέα, ο Μελισσόπουλος μέσα από την περιοχή και λίγο πλάγια θα σουτάρει, η μπάλα θα βρει στο δοκάρι και θα φύγει άουτ.

15:27 Στο 0-0 αυτή τη στιγμή ο Πανθρακικός με τον Πανελευσινιακό στην Κομοτηνή.

15:32 Αλλαγή τακτικής για τον Ορφέα, στη θέση του Καρά Αλή μπαίνει ο Χαλίλ Ιμπράμ.

15:33 Δοκάρι με τον Καρακατσάνη για τον Λαγκαδά.

15:36 Τεράστια ευκαιρία για τον Ορφέα! Πλασέ του Ξαντινίδη μετά από πάσα του Χαλίλ Ιμπράμ, πάνω στη γραμμή κατάφεραν να διώξουν οι αμυντικοί του Καμπανιακού!

15:37 Μεγάλη ευκαιρία με τον Παυλίδη για το Λαγκαδά, αποκρούει ο Περτσάς που κάνει για άλλη μία φορά εξαιρετικό παιχνίδι.

15:40 Παρόμοια φάση με την προηγούμενη στη Θεσ/νίκη, πάλι ο Περτσάς λέει «όχι» στον Παυλίδη! Στο επόμενο λεπτό ωραίος συνδυασμός του Πολύζου με τον Καρακατσάνη, ο δεύτερος βγαίνει τετ α τετ με τον Περτσά ο οποίος σώζει για ακόμη μία φορά τους Προσκυνητές κρατώντας το μηδέν!

15:48 Νέα απόκρουση του Περτσά σε σουτ του Καρακατσάνη!

15:49 Ημίχρονα στα παιχνίδια. Ορφέας Ξάνθης – Καμπανιακός 0-0, Λαγκαδάς – Δόξα Προσκυνητών 0-0 & Πανθρακικός – Πανελευσινιακός 0-0.

16:05 Έναρξη β’ μέρους. Δέχτηκε μεγάλη πίεση στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα Προσκυνητών αλλά ο Περτσάς κράτησε το μηδέν για την ομάδα του, είχε ευκαιρίες για να προηγηθεί ο Ορφέας Ξάνθης αλλά δεν τα κατάφερε.

Καβάλα – ΦΑΣ Νάουσα 0-2

16:13 Πρώτη σημαντική ευκαιρία στο παιχνίδι για τους Προσκυνητές. Από γύρισμα του Κελεσίδη, ο Εμρέ με τακουνάκι στέλνει τη μπάλα πάνω στο Ρίζο.

16:15 Στη θέση του Ξαντινίδη περνάει ο Λαζαρίδης για τον Ορφέα Ξάνθης.

16:16 Γιαννακιτσίδης στη θέση του Σερίφη για τους Προσκυνητές.

16:18 Αλλαγή και για τον Λαγκαδά, ο Παυλίδης βγαίνει για να μπει ο Κρυστάλλης.

16:19 Κεφαλιά του Πολύζου, μπλοκάρει ο πορτιέρο των Κομοτηναίων.

16:20 Βγαίνει ο Μελισσόπουλος και μπαίνει ο Μουμίνογλου για τον Ορφέα και έτσι ολοκληρώνονται οι αλλαγές για την ομάδα της Ξάνθης.

16:22 Γκοοοοοολ για τον Πανθρακικό! Με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα στην Κομοτηνή, ο Πανθρακικός ανοίγει το σκορ κόντρα στον Πανελευσινιακό με προβολή του Ζυγκερίδη μετά από σέντρα του Κουσίδη!

16:27 Γκολ για τον Λαγκαδά και 1-0 κόντρα στη Δόξα Προσκυνητών. Σκόρερ ο Παναγιωτούδης με όμορφο σουτ έξω από την περιοχή, ο Περτσάς αυτή τη φορά δεν μπορούσε να κάνει κάτι.

16:28 Έξω ο Λειβαδιώτης, μέσα ο Ιωαννίδης. Αναγκαστική η αλλαγή αυτή για τους Προσκυνητές.

16:29 Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Χατζόπουλο του Καμπανιακού για χτύπημα εκτός φάσης στον Κατρανίτσα δίνει ο διαιτητής και φάουλ στη γραμμή της μεγάλης περιοχής για τον Ορφέα.

16:32  Εκτελείται μετά από 3 λεπτά το φάουλ από τον Γιάννη Καραγκιόζη, μεγάλη επέμβαση από τον Κηπουρό που απέκρουσε στο «γάμα» της εστίας του!

16:37 Σπουδαία απόκρουση του Περτσά σε σουτ του Ντούγκα!

16:40 Δέκα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′ στην Κομοτηνή, ο Πανθρακικός κρατάει το 1-0 απέναντι στην Ελευσίνα.

16:41 Αλλαγή για τον Λαγκαδά, έξω ο Αχαλινόπουλος στη θέση του ο Κοντεών.

16:42 Ευκαιρία για τους Προσκυνητές. Ο Δραγανίδης σεντράρει από φάουλ, ο Κίτσος παίρνει την κεφαλιά και ο Ρίζος διώχνει στη γωνία του σε κόρνερ!

16:43 Μεγάλη ευκαιρία για τον Ορφέα, με τον Λαζαρίδη να βρίσκεται μέσα στην μικρή περιοχή των αντιπάλων του και να σουτάρει λίγο άουτ.

16:44 Φάση για τη Δόξα Προσκυνητών. Ο Γιαννακιτσίδης προλαβαίνει τη μπάλα πριν βγει άουτ την βγάζει μέσα στην περιοχή και ο Κλης για λίγο δεν μπορεί να τη βρει για να τη στείλει στα δίχτυα.

16:45 Μανδύλας αντί Δημητριάδη για την ομάδα της Ροδόπης.

16:49 Ο Περτσάς σε μία από τις πολλές επεμβάσεις του σήμερα αποκρούει το σουτ του Ντούγκα στο τετ α τετ.

16:53 Καλή εκτέλεση φάουλ από πλευράς Προσκυνητών με τον Μόσχο, λίγο άουτ η μπάλα.

16:55 Λήξη στη Θεσ/νίκη Λαγκαδάς – Δόξα Προσκυνητών 1-0, τελικό και στην Ξάνθη Ορφέας – Καμπανιακός 0-0. Νίκη για τον Πανθρακικό με 1-0 επί του Πανελευσινιακού.

Ευχαριστούμε που ήσασταν και σήμερα μαζί μας. Σε λίγο στο SportsAddict όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, ρεπορτάζ για Πανθρακικό και Football League…