Ισοπαλία στα Γιάννινα για τους Παίδες της Ξάνθης

Ισόπαλη αναδείχθηκε η ομάδα Παίδων της Ξάνθης στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής και στο εκτός έδρας παιχνίδι που έγινε στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ερασιτέχνη ΠΑΣ Γιάννινα το πρωινό της Κυριακής.

Οι παίκτες του Θόδωρου Καραγιαννίδη που είχαν δοκάρι με τον Κοτόπουλο στο 50ό λεπτό, άνοιξαν το σκορ με τον Ισπυρίδη στο 60′ αλλά οι γηπεδούχοι με απευθείας εκτέλεση φάουλ επτά λεπτά αργότερα διαμόρφωσαν το τελικό 1-1. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κωνσταντίνος Νέος  με βοηθούς τους Αγορά και Γεωργίου της ΕΠΣ Ηπείρου.

ΑΟ ΞΑΝΘΗ: Καρά Ισμαήλ, Καλογρανάς, Βουτσάς, Τσιεγγελίδης, Νιαζήφογλου, Κωσταρέλλης, Ισπυρλίδης (75′ Μπίλιας), Τσιτσεκίδης, Κοτόπουλος, Νομικός (62′ Καράμπελας), Δημητριάδης (50′ Μανίσογλου).