Άνετο πέρασμα της Ροδόπης ’87 απο την Κατερίνη, που τελείωσε το 2016 με τριάρα στις Πιερίδες!

Με τον ιδανικότερο τρόπο ολοκλήρωσε το 2016 η ομάδα της Ροδόπης ’87 που πέρασε με άνεση απο την Κατερίνη, κερδίζοντας στο γήπεδο του Βατανιακού την ομάδα των Πιερίδων με 3-0, χάρις τα δύο τέρματα της Βίκυς Περιβολοπούλου και αυτό της Τσουκαλά.

Δείτε παρακάτω το φιλμ του αγώνα, όπως μεταδόθηκε απο το womensports.gr και την Σοφία Κυριακίδου:

2′ Σουτ της Τσουκαλά καταλήγει άουτ

8′ Κόρνερ εκτελεί η Περιβολοπούλου και με πλασέ μέσα από την περιοχή η Τσουκαλά βρίσκει τα δίχτυα. 0-1 για την Ροδόπη 87′

16′ Η Ιωαννίδου κάνει σουτ και καταλήγει κόρνερ.Εκτελεί η Σωκράτους και η Μαυροπούλου με πλασέ καταλήγει άουτ.

27′ Πρώτη φάση για τις Πιερίδες για τον αγώνα με σουτ της Βίσμπα και καταλήγει άουτ πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

34′ Φάουλ έξω απο την περιοχή για τις Πιερίδες,εκτελεί η Βίσμπα και περνάει άουτ πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

35′ Κερδίζει φάουλ η Κουφού έξω απο την περιοχή,και κίτρινη στην Μετενίδου. Εκτελεί η Περιβολοπούλου και το χαλαρό σουτ της καταλήγει στην αγκαλιά της Μουτάφη.

42′ Σουτ της Κουφού βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά της μπάλας στον αγωνιστικό χώρο σουτάρει η Τσουκαλά και καταλήγει άουτ.

50’Σουτ της Βουλγάρη καταληγει αουτ

53′ Μετά από ασυνεννοησία της άμυνας της Ροδόπης, η Βούλγαρη το εκμεταλλεύεται και σουτάρει αλλά η Βαδάση επεμβαίνει.

65′ Με πλασέ η Περιβολοπούλου μέσα απο την περιοχή βρίσκει τα δίχτυα. 0-2 για την Ροδόπη 87′

68′ Χέρι της Κερασίδου απο την προσπάθεια της να απομακρύνει την μπάλα από τα δίχτυα. Παίρνει κόκκινη και δίνει πέναλτι για την Ροδοπη 87′. Εκτελεί εύστοχα η Περιβολοπούλου. 0-3 για την Ροδοπη 87

Πιερίδες Μούσες: Μουτάφη, Kερασίδου,Γελαστοπούλου(32′ Παναγιωτίδου, 87′ Σαμαλη), Μετενίδου Ι., Κατσιμπουρα, Γκουτζα, Κολτσή, Καρασίμου(79′ Τζιουμερκα), Βουλγαρη,Βισμπα,Τζουμερκα.

Ροδόπη 87′: Βαδάση, Κουφού, Σωκράτους(80′ Αντωνοπούλου), Μαυροπούλου, Γιαμπούρη, Ιωαννίδου, Γεωργοπούλου, Τσουκαλά(75′ Τσιφοτούδη), Ζαχαριά, Ψαρίδου(85′ Χασάν), Περιβολοπουλου.