Άδικη ήττα στην Βέροια για τους Νέους της Ξάνθης

Την ήττα  με 1-0 γνώρισε η Κ-20 της Ξάνθης, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής, την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο Παλατιτσίων από την Βέροια.

Οι παίκτες του Κώστα Προδρομίτη αδικούνται απο το αποτέλεσμα, καθώς είχαν δύο δοκάρια, ένα σε κάθε ημίχρονο με τους Μελισσόπουλο και Κώστα  ενώ σε όλη την διάρκεια του αγώνα ήταν οι απόλυτοι κυρίαρχοι του αγώνα. Όταν όμως δεν σκοράρεις τότε κινδυνεύεις να πέσεις θύμα του “νόμου” του ποδοσφαίρου, κάτι που συνέβη στις καθυστερήσεις οπού οι γηπεδούχοι κόντρα στην ροή του αγώνα πέτυχαν το γκολ και πήραν τη νίκη.  Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ιωάννης Γκαραγκάνης με βοηθούς τους Μηνούδη και Γιαμουζής της ΕΠΣ Πιερίας.

ΑΟ ΞΑΝΘΗ: Σταθάκης, Βαφειάδης, Σβάρνας, Χασάνογλου, Ψεμματάς, Παπαδόπουλος, Τσέλα (75’ Τζιβανόπουλος), Μελισσόπουλος, Κώστας, Καλαϊτζίδης (60’ Τσάπαρης), Σαμπανίδης.