Καθάρισε την υπόθεση νίκη απ’ το πρώτο ημίωρο ο Εθνικός Αλεξ/πολης κόντρα στον Έβρο Σουφλίου (2-0)! (+20pics)

Κάτι λιγότερο από 30 λεπτά παιχνιδιού ήταν αρκετά για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, απέναντι στον Έβρο Σουφλίου. Η καθολική υπεροχή των γηπεδούχων σ’  εκείνο το διάστημα, ήταν που χάρισε το τρίποντο στο σύνολο του Σάκη Παπαράδη, με τα γκολ των Τζελέπη με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ και Θάνου.

Ο Εθνικός, έχασε και πέναλντι, με τον mvp του ματς Τζελέπη να το κερδίζει, τον Θάνο όμως να νικιέται απ’  τον Μπόγλου. Ο Έβρος είχε τις δικές του καλές στιγμές μετά το 2-0, αλλά ο Χαραλαμπίδης αρνήθηκε το γκολ σε Μπετζέκα και Μαλλιώρα σε στατικές φάσεις, ενώ σε άλλες περιπτώσεις που δημιούργησαν οι φιλοξενούμενοι, δεν ήταν εύστοχοι.

Λεπτό προς λεπτό:

4′ Φάουλ του Πετκίδη, Ράλλης και Κελεσίδης δεν βρίσκουν την μπάλα, που καταλήγει στα χέρια του Χαραλαμπίδη.

13′ Σουτ του Αγοράκη άουτ

15′ Προσπάθεια του Τζελέπη από πλάγια, περνάει η μπάλα απ’  όλους.

17′ ΓΚΟΛ! Απευθείας φάουλ Τζελέπη λίγο έξω απ’ την περιοχή.

18′ Σουτ του Βαρσαμίδη μέσα απ’ την περιοχή, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

21′ Βαρσαμίδης – Θάνος στην αντεπίθεση δεν συνεννοούνται, με συνέπεια ο δεύτερος να βγει offside

22′  Ο Σουλακάκης μπαίνει όμορφα από δεξιά, “σπάει” την μπάλα στον Θάνο την κατάλληλη στιμγή και αυτός κάνει το 2-0.

35′ Από φάουλ του Πετκίδη, ο Μπετζέκας πιάνει την κεφαλιά με τον Χαραλαμπίδη να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ

36′ Σουτ του Κουτσούλα έξω απ’  την περιοχή, πάνω απ’ τα δοκάρια.

45+ Εντυπωσιακή επέμβαση του Μπόγλου λίγο πριν η μπάλα περάσει την γραμμή, σε κεφαλιά του Γκουντενούδη.

54′ Ο Τζελέπης κερδίζει πέναλντι απ’  τον Παπαναστασίου

55′ Ο Μπόγλου “ψαρεύει” τον Θάνο, πέφτει σωστά στην γωνία του και μπλοκάρει την μπάλα, απ’ την εκτέλεση πέναλντι του Θάνου.

58′ Ο Κελεσίδης φεύγει στην αντεπίθεση μαζί με άλλους τρεις συμπαίκτες του απένατι σε τέσσερις αντιπάλους, όμως προτιμά να τελειώσει μόνος του την φάση, με την μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Χαραλαμπίδη.

59′ Ο Μπόγλου θα μαζέψει την μπάλα από γύρισμα του Βαρσαμίδη, πριν ο Θάνος βρεθεί φάτσα με την εστία.

64′ Ο Ράλλης θα επιχειρήσει το μακρινό σουτ για τον Έβρο, με την μπάλα να φεύγει άουτ

67′ Φάουλ απευθείας απ’  τον Τζελέπη, λίγο πάνω απ’ τα δοκάρια του Μπόγλου.

69′ Ο Θάνος δεν βρίσκει τον Βαρσαμίδη

71′ Ο Μαλλιώρας θα στείλει την μπάλα με κεφαλιά πάνω απ’ το οριζόντιο του Χαραλαμπίδη μετά από φάουλ του Πετκίδη.

74′ Ο Τζαμπάζογλου και ο Μπετζέκας δεν θα βρουν την μπάλα όπως θα ήθελαν, μετά από εσφαλμένη έξοδο του Χαραλαμπίδη, σε φάουλ του Πετκίδη.

76 Λάθος υπόδειξη offside σε μεταβίβαση του Κελεσίδη στον Τζαμπάζογλου

80′ Σουτ του Λάζου ψηλά έξω, μετά από απομάκρυνση του Σκάρλου.

83′ Εντυπωσιακή επέμβαση του Χαραλαμπίδη σε φάουλ του Μαλλιώρα.

90+ Κεφαλιά άουτ του Μπετζέκα, μετά από κόρνερ.

Συνθέσεις:

Εθνικός Αλεξ/πολης (Παπαράδης): Χαραλαμπίδης, Σκάρλος, Ράλλης, Κονόμι (76′ Σιμτσάκης), Δούπας, Γκουντενούδης, Αγοράκης, Βαρσαμίδης (63′ Σουσαμίδης), Θάνος, Τζελέπης, Καρακασίδης(14′ Σουλακάκης).

Έβρος Σουφλίου (Ζαπαρτίδης): Μπόγλου, Μπάμιος, Παπαναστασίου (60′ Τζαμπάζογλου), Μπετζέκας, Ράλλης, Μαλλιώρας, Μυσιούδης, Κουτσούλας (60′ Γκότσιος), Λάζος, Πετκίδης, Κελεσίδης(81′ Ματθαιουδάκης).