“Μαγική” εικόνα η βαριά ήττα της Ροδόπης στον Βόλο!

Χωρίς να δεχθεί ιδιαίτερη πίεση από τον Βόλο τα κορίτσια της Κομοτηνής έχασαν 3-0, αν και δημιούργησαν κλασικές ευκαιρίες για γκολ.

Το σκορ δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. Ένας Βόλος που δεν έπαιξε καλά κέρδισε την “άτυχη” Ροδόπη που σίγουρα δικαιούταν τουλάχιστον κάποιο γκολ από τον αγώνα…. Ίσως ο τραυματισμός της Τσουκαλά στην προθέρμανση να στοίχισε αφού η νεαρή Έρικα “πάλευε” σχεδόν μόνη της απέναντι στις αμυντικές του Βόλου..

Το φιλμ του αγώνα:

1′ η Πατεράκη δοκίμασε σουτ μπλόκαρε η τέρμα
12′ σέντρα σουτ η Οικονόμου μπλόκαρε η Καρέζη
33′ Κόρνερ εκτέλεσε η Πέρι, κέρδισε η Πατεράκη, σουτ Γιαμπούρη κόντραρε σε αμυντικούς και απομακρύνθηκε η μπάλα
42′ Κλασική Μεγάλη ευκαιρία για Ροδόπη. Η Γεωργοπολυλου έβγαλε κάθετη στην Τσουκαλά που μπήκε στην περιοχή τετατετμε την τερματοφύλακα σούταρε άουτ
45+1′ Φάση διαρκείας μλεσα στην περιοχή της Ροδόπης. Η Δημητριάδη γέμισε στην περιοχή, έδιωξαν σε πρώτη φάση οι αμυντικές, η μπάλα στρώθηκε στην Γάτσιου που σούταρε εύστοχα για το 1-0
53′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ η Γάτσιου άουτ
65′ Από πλάγια η Γάτσιου σέντρα, κεφαλιά η Γογούση 2-0
66′ Η Περιβολοπούλου έβγαλε μακρινή μπαλιά στην Τσουκαλά που έφυγε από πλάγια μπήκε στην περιοχή αλλά το σουτ της μπλόκαρε η τερματοφύλακας
68′ Απευθείας εκτέλεση της Περιβολοπούλου άουτ
71′ Λάθος απόκρουση από τις αμυντικές, σουτ η Γάτσιου από το ύψος της περιοχής 3-0
75′ Η Περιβολοπούλου κέρδισε φάουλ έξω από περιοχή, εκτέλεσε η ίδια, μπλόκαρε η τερματοφύλακας
78′ Σέντρα από πλάγια της Οικονόμου σουτ της Πουλιού στο δοκάρι
81′ Η Γεωργοπούλου πέρασε μακρινή μπαλιά στην Κουφού που μπήκε στην περιοχή έπεσε σουτ άουτ
86′ Η Γιαμπούρη πέρασε πάσαωστην Κουφού που σούταρε για να διώξουν αμυντικές, η μπάλα στην Τσουκαλά Νέο σουτ αουτ…

Διαιτητής: Δεληγιάννη (Τσατσαρώνης – Κοτούντιας), ΕΠΣ Λάρισας

Βόλος (Πλατανιας): Χατζηλαζάρου, Γουγούση, Σταμοπούλου 65 Βέτσικα, Αβντόλι , Σταυροπούλου, Χαρίση 79′ Τσέλικα, Γάτσιου 84′ Βαινοπούλου, Λεονταρίτη, Δημητριάδη, Οικονόμου, Πουλιού.

Ροδόπη (Περιβολοπούλου): Βαδάση, Κουφού, Σωκράτους, Μαυροπούλου, Γιαμπούρη, Ιωαννίδου 88′ Αδάμου, Γεωργοπούλου, Τσουκάλα, Πατεράκη 46 λτ. Κακόψητου, Ζαχαριά λτ. Γεωργαντά, Περιβολοπούλου.

Πηγή: thrakikiagora.gr