“Ζορίστηκε” αλλά πέρασε νικηφόρα και απο τα Διαβατά η ΑΕ Κομοτηνής συνεχίζει το σερί της!

Την 8η διαδοχική της νίκη σημείωσε η ΑΕ Κομοτηνής που πέρασε νικηφόρα και απο την έδρα του Ιωνικού στα Διαβατά Θεσσαλονίκης επικρατώντας έστω και δύσκολα με 72-75

Στα αμιγώς αγωνιστικά, οι παίκτες του κ. Κοκκινόπουλου κατάφεραν να “χτίσουν” διψήφια διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο, την οποία διατήρησαν και μέχρι το τέλος του τρίτου. Η πίεση των γηπεδούχων, όμως, στην τέταρτη περίοδο έκανε την αναμέτρηση ντέρμπι, όμως η ψυχραιμία έδωσε τη νίκη στους φιλοξενούμενους με 72-75.

Δεκάλεπτα: 19-19, 34-47, 54-64, 72-75

Διαιτητές: Καρακώστας-Γκέκας

Ιωνικός (Καραμουσαλίδης): Μητακίδης 2, Πολυχρονιάδης Χ , Παναγιώτου 23 (2), Τουβετζίδης 19 2 Δικταπανίδης, Γκούμας 2, Σιδηροηλίας 1, Παπαδόπουλος 7, Κουλαξής 7 (1), Καλογεράτος 5 (1), Κούτε, Γεωργιάδης 6.

ΑΕ Κομοτηνής (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 5 (1), Κάμπουρας, Χονδρόπουλος 27 (6), Βακρίνος, Λεχούδης 4, Σαρημπαλίδης, Κουτσοβασίλης 6, Καραμπέκης 6, Μπορμπίδης , Μπαχαρίδης, Παλάκης 27 (3), Λέφης.