Επιστροφή στις νίκες με ανατροπή για τους Έφηβους της Ξάνθης κόντρα στην ΑΕΛ!

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες της Κ17 της Ξανθιώτικης ομάδας κατάφεραν να ανατρέψουν της εις βάρος τους κατάσταση και να καταφέρουν να κερδίσουν με 2-1 την Λάρισα στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του Εφηβικού πρωταθλήματος της Super League

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ στο 25ο λεπτό όμως οι παίκτες του Κώστα Μπεδρελή που ανέβασαν την απόδοσή τους στο β’ μέρος με τους Ζουμπουλίδη και Σουλεϊμάν Οκάν έφτασαν στη νίκη σκοράροντας στο 65′ και το 75′. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μιχάλης Ελευθεράκης με βοηθούς τους Γκοντόλια και Λιάρου της ΕΠΣ Ξάνθης

ΑΟ ΞΑΝΘΗ: Μανιάς, Τριανταφύλλου, Λεωντσάκος, Θυμιάνης, Τενεκές, Κιολεΐδης (46′ Σπυριδωνίδης), Γκασιμπαγιατζίδης (80′ Γκατζόγιας), Γράβας (88′ Ποδάρας), Ζουμπουλίδης (89′ Κοντάκης), Ιωάννου (85’Ισμέτογλου), Σουλεϊμάν Οκάν.