Πρώτη νίκη για τη νεοσύστατη γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Εθνικού Αλεξ/πολης! (photos)

Μετά την ήττα της πρεμιέρας από τον ΓΑΣ Κομοτηνή στη Ροδόπη, ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης επικράτησε με 54-33 της Φιλίας Ορεστιάδας στο πρώτο εντός έδρας του ματς, πετυχαίνοντας την πρώτη επίσημη νίκη του από τη στιγμή που ιδρύθηκε εκ νέου φέτος.

Τα κορίτσια των Θάνου Παυλίδη & Στέλιου Χαραλάμπους ήταν μπροστά στο σκορ σε όλα τα 10λεπτα και τελικά πήραν το ροζ φύλλο αγώνα. Ολοκλήρωσαν την 1η περίοδο με 18-9, ενώ έφυγαν προηγούμενες για το ημίχρονο με 37-11. Στην 3η περίοδο επικράτησαν 43-24 και ολοκλήρωσαν το ματς με το 54-33.

Εθνικός Αλεξανδρούπολης(Χαραλάμπους – Παυλίδης): ΚΑΤΣΙΟΥΛΗ 6(1), ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ 2, ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ 1, ΒΑΖΑΚΑ 19, ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ 8, ΒΕΡΒΑΙΝΙΩΤΗ 2, ΨΑΘΑ, ΑΡΒΑΝΙΤΗ, ΜΕΧΜΕΤ, ΓΟΥΣΗ, ΤΣΙΚΟΥΡΑΚΗ 2, ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ 14.

Φιλία Ορεστιάδας(Ουζουνίδης): ΜΠΟΥΡΝΑΤΖΙΔΟΥ 4, ΖΑΧΡΑ 19, ΚΑΛΕΝΤΖΙΔΟΥ 4, ΓΚΑΙΔΑΤΖΗ 6, ΠΛΩΜΑΡΙΤΗ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΟΥ, ΤΖΙΜΟΥ