Ήττα στο φινάλε για τους Παίδες της Ξάνθης στο Αγρίνιο

Προσπάθησαν αλλά έχασαν οι Παίδες της Ξάνθης στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία των αναμετρήσεων μεταξύ του Παναιτωλικού και της ξανθιώτικης ομάδας.

Το Σάββατο το πρωί στον αγώνα των Κ-15 ο Παναιτωλικός σκόραρε δύο φορές στο 8′ και το 18′ με τους παίκτες του Θόδωρου Καραγιαννίδη μέσα σε 6 λεπτά (32′-38′) με τους Καφαλή – Κοτόπουλο να ισοφαρίζουν.

Στην επανάληψη ο Μανίσογλου αστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε η  ομάδα της Θράκης με τους γηπεδούχους προς το τέλος (70′-80′) να σημειώνουν τα γκολ με τα οποία διαμορφώθηκε το τελικό 4-2.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Νίκος Μπαϊλης (Ντομάρης – Πάσχος) της ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας.

ΑΟ ΞΑΝΘΗ: Κοτσάκης, Σαρή Μερτάι (60′ Νιαζήφογλου Μπερκάν), Βουτσάς, Τσιεγκελίδης, Καλογρανάς, Μανίσογλου, Ισπυρλίδης (6′ λ.τρ. Καφαλής), Κωσταρέλης, Κοτόπουλος, Νομικός (69′ Δημητριάδης), Τσιτσεκίδης.