Τα αποτελέσματα του σαββατοκύριακου και οι βαθμολογίες στα Αναπτυξιακά πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Με δράση σε τρεις ηλικιακές κατηγορίες συνεχίστηκαν το σαββατοκύριακο τα Αναπτυξιακά πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ, με αγώνες για Εφήβους, Παίδες και Κορασίδες.

Στους Έφηβους στον Γ’ όμιλο παραμένει στην κορυφή έχοντας το απόλυτο των νικών ο Αστέρας Καβάλας, ενώ στον Δ’ όμιλο μεγάλη νίκη που τον φέρνει μόνο πρώτο στην πρώτη θέση πέτυχε ο ΓΑΣ στο ντέρμπι της Κομοτηνής με την ΑΕΚ.

Στους Παίδες Ασπίδα Ξάνθης και Αρίων Ξάνθης διατήρησαν το αήττητο τους και ετοιμάζονται να λύσουν τις διαφορές τους την επόμενη αγωνιστική, με τον ΓΑΣ Κομοτηνή να ακολουθεί κατά πόδας έτοιμο να εκμεταλλευτεί κάθε γκέλα.

Τέλος στις Κορασίδες τα κορίτσια του ΓΑΣ πέτυχαν σπουδαία νίκη κόντρα στην Ένωση Καβάλας κάνοντας το 2/2.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του σαββατοκύριακου στα Αναπτυξιακά πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ:

ΕΦΗΒΟΙ

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Αγία Βαρβάρα – Ασπίδα Ξάνθης   30-58

Αστέρας Καβάλας – Αίας Κομοτηνής  60-43

Ρεπό: Αρίων Ξάνθης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1, Αστέρας Καβάλας  8(4-0)

2. Ασπίδα Ξάνθης   5(2-1)

3. Αίας Κομοτηνής   4(1-2)

4. Αρίων Ξάνθης   4(1-2)

5. Αγία Βαρβάρα   3(0-3)

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕ Κομοτηνής – ΓΑΣ Κομοτηνή     46-66

Φιλία Ορεστιάδας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης  53-49

Ρεπό: Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1, ΓΑΣ Κομοτηνλη   6(3-0)

2. ΑΕ Κομοτηνής  5(2-1)

3. Φιλία Ορεστιάδας   5(1-3)

4. Εθνικός Αλεξανδρούπολης  4(1-2)

5.  Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης   4(1-2)

ΠΑΙΔΕΣ

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ 

Αρίων Ξάνθης – ΑΟ Χρυσούπολη    92-32

Αίας Κομοτηνής – Ασπίς Ξάνθης  31-76

ΓΑΣ Κομοτηνή – Λεύκιππος Ξάνθης   63-50

Ηρακλής Καβάλας – Ε.Κ. Ποταμουδίων   26-46

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1, Ασπίδα Ξάνθης   8(4-0)

2. Αρίων Ξάνθης   8(4-0)

3. ΓΑΣ Κομοτηνή  7(3-1)

4. Ένωση Ποταμουδιών  6(2-2)

5. Αίας Κομοτηνής  5(1-3)

6. Λεύκιππος Ξάνθης  5(1-3)

7. Ηρακλής Καβάλας   5(1-3)

8. ΑΟ Χρυσούπολης   4(0-4)

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ 

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ε.Κ. Καβάλας   48-38

Αίας Κομοτηνής – Αστέρας Καβάλας   17-67

Ρεπό: Ασπίς 2001 Ξάνθης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1, Ε.Κ. Καβάλας  5(2-1)

2. ΓΑΣ Κομοτηνή  4(2-0)

3. Ασπίς 2001 Ξάνθης   3(1-1)

4. Αστέρας Καβάλας  3(1-1)

5. Αίας Κομοτηνής   4(0-3)

 

Share it