Διπλό επί της Καππαδοκίας για τον Άβαντα (photos)

Με 2-0 του ΑΟ Καππαδοκών επικράτησε εκτός έδρας ο Ατρόμητος Άβαντα στην πρεμιέρα της Β’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου.

Σε ένα ματς στο οποίο αμφότερες οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες να βρούνε δίχτυα, οι παίκτες του Άβαντα ήταν αυτοί που τις εκμεταλλεύτηκαν. Πολύ νωρίς και συγκεκριμένα στο 4′ ο Ατρόμητος προηγήθηκε χάρη σε γκολ του Κεσάτη, με τους Καππαδόκες να μπαίνουν λίγο «μουδιασμένα» στον αγώνα. Στη συνέχεια οι νεαροί παίκτες των γηπεδούχων με το μεγάλο τους όπλο που είναι η ταχύτητα έβγαλαν αντεπιθέσεις πιέζοντας τους αντιπάλους τους, αλλά δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν.

Όπως στο πρώτο ημίχρονο έτσι και στο δεύτερο, ο Άβαντας σκόραρε 4 λεπτά μετά το εναρκτήριο λάκτισμα. Στο 49′ ο Δανιήλ μετά από στημένη φάση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του γκολκίπερ της Καππαδοκίας κάνοντας το 2-0 για την ομάδα του. Στη συνέχεια το σκορ θα μπορούσε να γίνει 0-3 καθώς οι φιλοξενούμενοι είχαν αρκετές ευκαιρίες, αλλά θα μπορούσε να γίνει και 1-2 αν οι Καππαδόκες δεν έχαναν το τετ α τετ που είχαν.