Μεγάλη νίκη για την Δόξα Γρατινής επί του Σώστη

Η Δόξα Γρατινής ήταν η μεγάλη νικήτρια στον αγώνα απέναντι στον Σώστη στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α κατηγορίας της ΕΠΣ Θράκης.Σε ένα παιχνίδι που οι θεατές δεν παρακολούθησαν ωραίο ποδόσφαιρο η Δόξα Γρατινής κέρδισε με 2-0 κυρίως χάρη στην άμυνα για σεμινάριο που έπαιξε.Οι φάσεις του αγώνα ήταν ελάχιστες και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο. Πιο αναλυτικά, στο 14ο λεπτό η Δόξα Γρατινής άνοιξε το σκορ μετά από αυτογκόλ του Κελεσίδη και λίγο αργότερα στο 33ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματά της, καθώς ύστερα από τραγικό λάθος του Χατζηισαάκ ο Κυριακόπουλος απέναντι σε κενή εστία δεν δυσκολεύτηκε να πετύχει ένα εύκολο γκολ.Έντονες διαμαρτυρίες υπήρχαν από την πλευρά του Σώστη για πέναλντι που δεν δόθηκε υπέρ του όταν το σκορ ήταν 1-0. Η Δόξα Γρατινής τελείωσε τον αγώνα με 10 παίκτες,καθώς λίγο πριν τη λήξη ο Ζάνταλης δέχτηκε την κόκκινη κάρτα για διαμαρτυρίες.

Οι συνθέσεις των ομάδων
Δόξα Γρατινής (Μπόζης): Ματθαίου, Τσιπλακίδης Σο.,Μαγκούτας, Τρέσαλος, Ζάνταλης, Τσιπλακίδης Θ., Κυριακόπουλος, Κακουλίδης, Σεφκέτ Σελήμ, Καράμελλας, Αντωνόπουλος(Δελή)
Δόξα Σώστη (Καμενίδης): Χατζηισαάκ, Κελλεσίδης(70 Λάβδας), Τέφο, Κυπαρισούδης, Τζαφάλιας, Παπουτσής, Μαλλιαρός(18 Καλοδημίδης), Μουσταφά, Ανδρίκου, Βαιόπουλος, Βλασσόπουλος(46 Μαρινέλης)