Κατέρρευσε στο β’ μέρος η Κ20 της Ξάνθης και δέχτηκε 4 απ’ τον Παναθηναϊκό!

Την ήττα γνώρισε στο προπονητικό κέντρο του Παναθηναϊκού η ομάδα Κ20 του ΑΟ Ξάνθης. Η ομάδα του Κώστα Προδρομίτη, γνώρισε την 4ή ήττα της, αυτήν την φορά στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής απ’ την ομάδα του Παναθηναϊκού με 4-0, δεχόμενη όλα τα τέρματα στο β’ ημίχρονο.

Στο πρώτο μάλιστα η Ξάνθη είχε και δοκάρι με τον Παπαδόπουλο (ένα δοκάρι είχε και ο ΠΑΟ) και κατάφερνε να κρατά μεκριά απ’ την εστία της τους παίκτες του Παναθηναϊκού, στην επανάληψη όμως, οι ποδοσφαιριστές της ομάδας, κατέρρευσαν είδικά μετά το 2-0, δεκαπέντε λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης.

Το «τριφύλλι» έκανε το 1-0 στο 54ο λεπτό, διπλασιάζοντας τα τέρματά του όπως είπαμε στο 74. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η Ξάνθη δέχτηκε ακόμη δύο τέρματα, με το 4-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα

Διαιτητές: Βλάχος, Ρούντος – Γκοντά(ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής).

ΑΟ ΞΑΝΘΗ: Σταθάκης, Πεταλωτής, Σβάρνας, Χασάνογλου Φειζή, Παπάζογλου, Παπαδόπουλος (56′ Τσάπαρης), Κώστας (76′ Τσέλα), Καπτέλι (70′ Ιωσηφίδης), Χατζηχασάνογλου, Μελισσόπουλος, Σαμπανίδης.