LIVE: Απόλλων Παραλιμνίου – Ορφέας Ξάνθης, Απόλλων Καλαμαριάς – Δόξα Προσκηνυτών και όλα τα ματς του 1ου ομίλου!

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη όλων των αναμετρήσεων της 5ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας και βέβαια τα δύο παιχνίδια των ομάδων της Θράκης για τα οποία θα έχετε λεπτό προς λεπτό ενημέρωση.

Ρεπό: Καμπανιακός

15:23 Πάμε σιγά σιγά στις ενδεκάδες τον αγώνων. Έχουμε ήδη αυτές από το παιχνίδι της Δόξας Προσκηνυτών με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς:

Απόλλων: Μένκα, Αμαραντίδης, Κυβελίδης, Καπίας, Σαμαράς, Καλαϊτζίδης, Γεωργιάδης, Βεργώνης, Συμμελίδης, Ν’ Λοντουλού, Πόποβιτς.

Δόξα: Αγγελόπουλος, Κελεσίδης, Μόσχος, Κίτσος, Λέφης, Τρίχας, Μουζασβίλι, Δραγανίδης, Γιαννακιτσίδης, Κλης, Ιωαννίδης.

15:26 Στον πάγκο ο Δημήτρης Καλαϊτζίδης έχει τους: Φάμπιο, Ρόβα, Ζώτο, Καλογεράκη, Ιωαννίδη, Λιόνη, Νικολόπολου.

Αναπληρωματικοί για τον Γιάννη Κλειτσιώτη είναι οι: Δημητριάδης, Λειβαδιώτης, Σιδηρόπουλος, Πέρτσας, Ανυφαντάκης, Σερίφης, Θωμάς.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Φωτιάς, με βοηθούς τους Κεσίσογλου και Δεμερτζή, όλοι τους από τον σύνδεσμο Πέλλας.

15:29 Φωτογραφίες από την προθέρμανση των Προσκηνυτών

proskinites-prothermansi proskinites-prothermansi2

15:38 Πάμε και στις συνθέσεις του αγώνα του Ορφέα Ξάνθης με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου

Παραλίμνιο: Χατζηγιαννάκης, Κοσμίδης, Τάκας, Μηντιούρης, Μερεσιώτης, Τριανταφύλλου, Λιάρας, Ρούμπος, Καρακούτης, Ναλμπάντης, Μεντής.
Αναπληρωμματικοί: Γεωργιαδης, Γαλακτερός, Ζάγκας, Μπρόκος Ζυγκερίδης, Καστριτσέας, Παπαστεργίου

Ορφέας: Ρούφος, Τορομανίδης, Κατρανίτσας, Μαλαδένης, Μακράκης, Μαυρόπουλος, Καραγκιόζης Β., Μπουνταγκίδης, Ξαντινίδης, Καραγκιόζης Γ, Μουμίνογλου.
Αναπληρωματικοί: Χαραλαμπίδης, Μόσχος, Κωτιδης, Αθανασίου, Πασχαλάκης, Μελισσόπουλος Καρά Αλή

15:42 Διαιτητές: Μηλιάδης, Αϊνάλης, Μιχαηλίδης (Μακεδονίας)

Φωτογραφία από την προθέρμαση του Ορφέα

orfeas-prothermansi

15:59 Σέντρα σε Σέρρες και Καλαμαριά. Περίπου 300 φίλαθλοι στο ματς του Απόλλωνα Καλαμαριάς με τη Δόξα Προσκηνυτών, γύρω στους 150 σε αυτό του Απόλλωνα Παραλιμνίου με τον Ορφέα Ξάνθης.

orfeas-parataksi-omadwn proskinites-parataksi-omadwn

16:03 Πρώτη φάση στο ματς στη Θεσαλονίκη και είναι για την Καλαμαριά. Το σουτ του Κυβελίδη φέυγει λίγο άουτ. Με τον Κλη στην αιχμή της επίθεσης έχουν ξεκινήσει το ματς οι Προσκηνυτές.

16:09 Αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς, στη θέση του Ν’ Λουντουλού που τραυματίστηκε μπαίνει ο Φάμπιο Ταβάρες.

16:10 Τα σουτ των Μεντή και Ναλμπάντη δεν ανησυχούν τον γκολκίπερ του Ορφέα.

16:11 Γκολ για την ομάδα της Καλαμαριάς. Το 1-0 κόντρα στους Προσκηνυτές έκανε ο Συμελίδης.

16:13 Γκολ και 2-0 για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς απέναντι στη Δόξα Προσκηνυτών. Σκόρερ ο Κυβελίδης. Δεν έχει ξεκινήσει καθόλου καλά το ματς για την ομάδα της Ροδόπης.

16:15 Μεγάλη ευκαιρία για τον Ορφέα Ξάνθης! Ο Μουμίνογλου μπαίνει ωραία μέσα στην περιοχή από αριστερά έτσι όπως επιτείθεται η ομάδα της Θράκης σπάει τη μπάλα έξω για τον Τορομανίδη αυτός σουτάρει και ο τερματοφύλακας αποκρούει δύσκολα. Με την μπάλα να είναι διεκδικήσιμη οι παίκτες του Ορφέα δεν προλαβαίνουν να την πάρουν στην κατοχή τους και ο Χατζηγιαννάκης μπλοκάρει.

16:23 Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς. Στη θέση του σκόρερ του δεύτερου γκολ Κυβελίδη που τραυματίστηκε περνάει ο Ρόβας.

16:29 Αλλαγή τερματοφύλακα για τον Ορφέα Ξάνθης! Σε μία φάση ο Μακράκης βρήκε με το πόδι άθελα του τον Ρούφο στα πλευρά. Αυτός δοκιμάζει μήπως μπορεί να συνεχίσει αλλά δεν τα καταφέρνει και βγαίνει έξω με το φορείο. Στη θέση του ο Αθανασίου.

16:34 Νέα αναγκαστική αλλαγή στην Καλαμαριά αυτή τη φορά για τη Δόξα Προσκηνυτών. Στη θέση του Δραγανίδη που τραυματίστηκε μπαίνει ο Ανυφαντάκης.

16:38 Σουτ του Ναλμπάντη έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει δίπλα από το δοκάρι του Αθανασίου.

16:40 Ωραία εκτέλεση φάουλ από το Γιάννη Καραγκιόζη για τον Ορφέα, η μπάλα φεύγει λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Χατζηγιαννάκη.

16:43 Διπλή ευκαιρία για για τους γηπεδούχους με τον Ναλμπάντη να εκτελεί κόρνερ, γυριστή κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι του Μερεσιώτη, αποκρούει ο τερματοφύλακας, στην επαναφορά ο Καρακούτης πλασάρει αλλά και πάλι διώχνουν οι παίκτες του Ορφέα.

16:45 Τέλος πρώτου ημιχρόνου στη Θεσσαλονίκη, Απόλλων Καλαμαριάς – Δόξα Προσκηνυτών 2-0.

16:53 Τέλος α’ μέρους και στις Σέρρες όπου υπήρχαν 7 λεπτά καθυστερήσεων λόγω του τραυματισμού του Ρούφου, Απόλλων Παραλιμνίου – Ορφέας Ξάνθης 0-0. Παιχνίδι κατοχής στα τελευταία λεπτά χωρίς κλασσικές ευκαιρίες από τις δύο πλευρές.

Απόλλων Καλαμαριάς – Δόξα Προσκυνητών 2-0

17:05 Άσχημα ξεκινάει και το δεύτερο μέρος για τη Δόξα Προσκηνυτών, με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς να κάνει το 3-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πόποβιτς.

17:06 Ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ το γκολ της Καλαμαριάς.

17:07 Με αλλαγή για τον Ορφέα Ξάνθης αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο στο Παραλίμνιο. Στη θέση του Μαλαδένη που ένιωσε αδιαθεσία, μπαίνει ο Καρά Αλή. Με ασθενοφόρο έφυγε για το κοντινότερο νοσοκομείο ο Ρούφος που τραυματίστηκε στο α’ μέρος.

17:17 Έξω ο Κίτσος, μέσα ο Σερίφης. Αυτή είναι η δεύτερη αλλαγή για τη Δόξα Προσκηνυτών.

17:18 Φάουλ στο ημικύκλιο της περιοχής για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου, εκτελεί ο Ρούμπος, η μπάλα ένα μέτρο πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι του Αθανασίου.

17:22 Ευκαιρία με τον Πόποβιτς για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς, το πλασέ του αποκρούεται από τον Αγγελόπουλο.

17:28 Σουτ του Κλη για τους Προσκηνυτές λίγο άουτ.

17:32 Δοκάρι με τον Συμελίδη για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς.

17:36 Χωρίς κάτι σημαντικό στο ματς του Ορφέα Ξάνθης με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου. Παιχνίδι κατοχής στις Σέρρες. Το μοναδικό παιχνίδι του 1ου ομίλου στο οποίο δεν έχει σημειωθεί ακόμα γκολ αυτό του Ορφέα.

17:38 Ξεκουράζει τον Πόποβιτς ο προπονητής του Απόλλωνα Καλαμαριάς Δημήτρης Καλαϊτζίδης, στη θέση του ρίχνει τον Λιόνη.

17:40 ΓΚΟΛ για τη Δόξα Προσκηνυτών! Μειώνει η ομάδα της Κομοτηνής, με τον Γιαννακιτσίδη να περνάει ωραία 2 παίκτες και τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων και να κάνει το 3-1.

17:41 Αλλαγή για τους Προσκηνυτές, στη θέση του Ιωαννίδη μπαίνει ο Θωμάς.

17:44 Σουτ για την Καλαμαριά, αποκρούει σε κόρνερ ο Αγγελόπουλος.

17:47 Δοκάρι για τον Απόλλωνα Καλαμαριά.

17:48 Τέλος αγώνα στη Θεσσαλονίκη, Απόλλων Καλαμαριάς – Δόξα Προσκηνυτών 3-1.

18:00 Τέλος και στις Σέρρες, Απόλλων Παραλιμνίου – Ορφέας Ξάνθης 0-0.

Ευχαριστούμε που ήσασταν κοντά μας, ακολουθούν όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του 1ου ομίλου…