Φιλικό διπλό της ΑΕ Κομοτηνής επί της ΓΕΑ (photos)

Τη νίκη με 3-1 σετ πανηγύρισε χθες η ΑΕ Κομοτηνής σε φιλική αναμέτρηση με τη Γυμναστική Εταιρία Αλεξανδρούπολης στο κλειστό «Μιχάλης Παρασκευόπουλος».

Οι προπονητές των δύο ομάδων και συνεργάτες πέρυσι στη Νίκη Αλεξανδρούπολης Ιπποκράτης Δήμητσας & Ανέστης Γιαννακόπουλος, είχαν την ευκαιρία να δούνε τους παίκτες τους εν δράση και να βγάλουνε κάποια πρώτα συμπεράσματα για την κατάσταση στην οποία βρίσκονται. Η ομάδα της Κομοτηνής πήρε προβάδισμα 2-0, η ΓΕΑ μείωσε σε 2-1, αλλά οι φιλοξενούμενοι κατέκτησαν το 4ο σετ φεύγοντας νικητές από τον Έβρο.

Να θυμίσουμε ότι ΓΕΑ και Α.Ε.Κ. είναι οι δύο από τις τρεις ομάδες που εκπροσωπούν φέτος τη Θράκη στην Α2 ανδρών, με την τρίτη να είναι ο Άθλος Ορεστιάδας.