Πλήρωσε το κακό πρώτο ημίχρονο στην Καβάλα η Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης που αποκλείστηκε απο τον Αστέρα

Στον πρώτο επίσημο αγώνα της σεζόν για το θεσμό του κυπέλλου, η ανδρικής ομάδα της Ολυμπιαδάς Αλεξανδρούπολης δεν κατάφερε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα, καθώς ηττήθηκε στην Καβάλα από τον Αστέρα με 76-65 και αποκλείστηκε από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ολυμπιάδα παρουσιάστηκε αρκετά νωθρή, επιτρέποντας στους γηπεδούχους να ξεφύγουν στο σκορ και να πάνε τα αποδυτήρια προηγούμενοι με 48-29. Ωστόσο, στην επανάληψη και κυρίως το τελευταίο δεκάλεπτο, η εικόνα της ομάδας μας βελτιώθηκε και κατάφερε να ροκανίσει την εις βάρος της διαφορά μέχρι και το τελικό 76-65. Η ομάδα της Καβάλας λόγω της παρουσίας της στην Γ’ Εθνική αγωνίστηκε με παίκτες κάτω των 21.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-14, 48-29, 66-44, 76-65

ΑΣΤΕΡΑΣ (Μαγγιάνης Λ.): Mαραβέγιας 6, Τεκτωνίδης 5, Μπόζης 21(3), Τσακώνης 2, Μαρκόπουλος 10(1), Μανδάλης 1, Αργυρίου 14, Μυζίου 13, Τσάμης 2, Γεωργιάδης 2

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Ξανθίδης Μ.): Καζάκος 2, Αγγελίδης 2, Παπαχρήστου 3, Γιαβρίδης 23(4), Χατέλος Δ. 2, Αλεξούδης 6, Μπάτσικας 2, Τσουρνακάκης 2, Κελεπεκίδης, Αγγέλου 4, Πασσιάς 8, Τσιφλίκογλου 13(3)