Φιλικό διπλό για τη Νίκη Αλεξανδρούπολης κόντρα στην Καβάλα (photos)

Ένα μήνα μετά την έναρξη της προετοιμασίας (άρχισε 18/8) η Νίκη Αλεξανδρούπολης έδωσε το πρώτο της φιλικό παιχνίδι με αντίπαλο την Καβάλα εκτός έδρας επικρατώντας με 4-0. Ναι καλά διαβάσατε, οι δύο ομάδες έπαιξαν και 4ο σετ κάτι που συνηθίζεται στους φιλικούς αγώνες βόλεϊ.

Ο προπονητής της Νίκης Γιάννης Ανδρεάδης είχε την ευκαιρία να δει για πρώτη φορά στη φετινή σεζόν τις παίκτριες του εν δράση και το πρώτο δείγμα ήταν πολύ καλό. Η ομάδα του Έβρου έκανε το 1-0 με 25-20, το 2-0 με 25-18 και το 3-0 με 25-16. Μετά από κοινή απόφαση των δύο προπονητών παίχτηκε και 4ο σετ με τα κορίτσια του κ. Ανδρεάδη να το κατακτούν και αυτό με 25-19.

Το επόμενο διάστημα θα ακολουθήσουν και άλλα φιλικά ώστε η ομάδα της Θράκης να είναι πανέτοιμη για την πρεμιέρα της στην Α2 το σαβ/κύριακο 5-6 Νοεμβρίου απέναντι στη ΧΑΝΘ.

Για τη Νίκη ξεκίνησαν βασικές οι: Καράμπαλη, Σιούγγαρη, Νικολαΐδου, Καρακύκλα, Χαρισιάδου, Καλογεροπούλου, λ- Μπουλιώνη. Αλλαγές: Πρόκτερ, Ζυγερίδου, Νικολάου, Λογαρά.