Photos: Στον τελικό η ΑΕ Κομοτηνής που κέρδισε τον Αίαντα με αρκετό κόσμο στις εξέδρες

Η ΑΕ Κομοτηνής θα είναι η δεύτερη ομάδα του μεγάλου τελικού του 2ου τουρνουά που γίνεται στην μνήμη του παίκτη της ΑΕΚ Γιάννη Καρυώτη, καθώς η οικοδέσποινα του τουρνουά επικράτησε με 84-44 του Αίαντα Κομοτηνής παρουσία αρκετού κόσμου που βρέθηκε στο κλειστό της Κομοτηνής.

Η ΑΕΚ ήταν απο το πρώτο κιόλας λεπτό ανώτερη και δεν έδωσε σε κανένα σημείο του αγώνα δικαίωμα στην αντίπαλο της, με τον κόουτς της ομάδας μάλιστα να έχει την ευκαιρία ειδικά στο τελευταίο δεκάλεπτο να δοκιμάσει διάφορα σχήματα ενώ δόθηκε και αρκετός χρόνος στους πιο μικρούς παίκτες ηλικιακά της ομάδας.

Ο Αίας θα αντιμετωπίσει την Κυριακή στις 18:00 στον μικρό τελικό τον ΓΑΣ Κομοτηνή, με την ομάδα του Αίαντα παρά την ήττα να δείχνει πως διαθέτει καλές μονάδες και θα είναι ανταγωνιστικός στην ΕΚΑΣΑΜΑΘ, η ΑΕΚ την Κυριακή θα αγωνιστεί στις 20:30 απέναντι στο Δημοκρίτειο στον μεγάλο τελικό του τουρνουά.

Δεκάλεπτα: 27-11, 49-20 (ημίχρονο), 72-26, 84-44 (τελικό σκορ)