LIVE: Καβάλα – Δόξα Προσκυνητών, ΑΟ Καρδίας – Ορφέας Ξάνθης και όλα τα ματς του 1ου ομίλου

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Μάζι θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αγώνων της 1ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και βέβαια τις εκτός έδρας αναμετρήσεις του Ορφέα Ξάνθης με τον ΑΟ Καρδίας και της Δόξας Προσκυνητών με τον ΑΟ Καβάλας. Συντονίζει το live ο Κοσμάς Πανταζής.

Θυμηθείτε το pre game του Καβάλα – Δόξα Προσκυνητών

Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο αυτών παιχνιδιών.

Η αρχική ενδεκάδα του Ορφέα Ξάνθης: Ρούφος, Χακή Τζαμπάζ, Μόσχος, Μαλαδένης, Μακρακης, Τορομανίδης, Μαυρόπουλος, Πασχαλάκης, Καραγκιόζης Β., Καραγκιόζης Γ., Ξαντινίδης.

Η σύνθεση του ΑΟ Καρδίας: Φαρμάκης, Βόσδου, Κουκουρώνας, Μπιμπισίδης Δ., Μπιμπισίδης Γ., Ζαχαράκης, Ξανθόπουλος, Στεφανίδης, Στεφανίδης, Δημητρακόπουλος, Χαρίσης, Προσκυνητόπουλος.

Η αρχική ενδεκάδα της Δόξας Προσκηνυτών: Πέρτσας, Σιδηρόπουλος, Δημητριάδης, Κίτσος, Λειβαδιώτης, Τρίχας, Εμρέ, Δραγανίδης, Βάσκος, Κλής, Θωμάς.

Η σύνθεση της Καβάλας: Αθανασίου, Σταματόπουλος, Κυριακίδης, Γιαλούσης, Δέντσας, Λαδάκης, Παππάς, Τουμανίδης, Μπλιός, Μελισσόπουλος, Παβίσεβιτς.

Ηλιοφάνεια υπάρχει αυτή τη στιγμή στη Μηχανιώνα Θεσ/νικης όπου αγωνίζεται ο Ορφέας Ξάνθης, με τον καιρό να είναι ότι πρέπει για ποδόσφαιρο. Συννεφιά, αλλά επίσης με καλή θερμοκρασία και χωρίς δυνατούς ανέμους στην Καβάλα.

Περίπου 100 άτομα βρίσκονται αυτή τη στιγμή στο Δημοτικό Στάδιο Μηχανιώνας, μισογεμάτο το Βερούλειο Καβάλας λίγα λεπτά πριν τη σέντρα.

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες της Καρδίας και του Ορφέα.

Την είσοδο τους στο γήπεδο έκαναν και οι ποδοσφαιριστές του ΑΟΚ και της Δόξας.

%ce%ba%ce%b1%ce%b2%ce%b1%ce%bb%ce%b1-%cf%80%cf%81%ce%bf%cf%83%ce%ba%cf%85%ce%bd%ce%b7%cf%84%ce%b5%cf%83-2

17:03 ΓΚΟΛ στο Βερούλειο, 1-0 η Καβάλα με σκόρερ τον Παβίσεβιτς μετά από εκτέλεση κόρνερ.

17:11 To 0-0 παραμένει ανάμεσα στον ΑΟ Καρδίας και τον Ορφέα Ξάνθης. Τίποτα το αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής με την Καρδία να έχει την κατοχή της μπάλαςκαι τον Ορφέα να παίζει στην κόντρα με αντεπιθέσεις. Στο 8′ η ομάδα της Θεσσαλονίκης βρήκε δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

17:16 Σουτ του Παππά για την Καβάλα λίγο άουτ.

17:23 ΓΚΟΛ και 2-0 η Καβάλα! Σκόρερ και πάλι ο Παβίσεβιτς μετά από ασίστ του Μπλιού.

17:26 Φάση για την Καρδία με τον Δημηρακόπουλο να σουτάρει και τη μπάλα να περνάει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ρούφου.

17:30 Δοκάρι για την Καβάλα με τον Μπλιό.

17:40 Πρώτη σημαντική φάση στο ματς για Προσκηνυτές, το σουτ του Θωμά φεύγει άουτ. Δύο λεπτά σουτ απ’ τον Εμρέ μπλοκάρει ο Αθανασίου.

17:43 Αναγκαστική αλλαγή για την Καβάλα, στη θέση του τραυματία Παππά περνάει ο Ζλατκόφσκι.

17:45 Λήξη ημιχρόνου στη Μηχανιώνα, ΑΟ Καρδίας – Ορφέας Ξάνθης 0-0. Παιχνίδι κέντρου ανάμεσα στις δύο ομάδες, ισορρόπησε το ματς στα τελευταία λεπτά η ομάδα της Θράκης.

17:46 Τέλος α’ μέρους και στην Καβάλα, ΑΟΚ – Δόξα Προσκηνυτών 2-0 χάρη στα δύο γκολ του Παβίσεβιτς.

Η Δόξα Δράμας προηγείται 2-0 του Καμπανιακού στο α’ ημίχρονο, στο πιο πολυσυζητημένο ματς της εβδομάδας για εξωαγωνιστικούς λόγους.

Σχεδόν γεμάτο το Βερούλειο Καβάλας, με πολύ κόσμο να προσέρχεται κατά τη διάρκεια του ματς.

18:01 Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου στο Καβάλα – Δόξα Προσκηνυτών.

18:06 Σε άλλα ματς του ομίλου: ΑΕ Ποντίων – Απόλλων Καλαμαριάς 0-3, Νάουσα – Εορδαϊκός 1-2, Απόλλων Παραλιμνίου – Νέστος Χρυσούπολης 0-1.

18:07 Μεγάλη ευκαιρία για τον Ορφέα Ξάνθης! Ο Πασχαλάκης έφυγε στο τετ α τετ με τον Φαρμάκη, αλλά έστειλε τη μπάλα πάνω στον τερματοφύλακα της Καρδίας.

18:09 Δοκάρι για την Καβάλα με τον Λαδάκη!

18:12 ΓΚΟΛ για την Καβάλα! Ο Μπλιός με σουτ από πλάγια θέση ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-0 κόντρα στη Δόξα Προσκηνυτών.

Ο Καμπανιακός έχει μειώσει σε 2-1 στο ματς με τη Δόξα Δράμας.

18:27 Αλλαγές για τη Δόξα Προσκηνυτών, στις θέσεις των Δημητριάδη και Κλή οι Κελεσίδης και Γιαννακιτσίδης. Για την Καβάλα μπήκαν στο ματς οι Πτηνόπουλος και Κασαπάκης. Αλλαγή και για τον Ορφέα στο ματς με την Καρδία, στη θέση του Μόσχου ο Μελισσόπουλος.

18:30 ΓΚΟΛ για τη Δόξα Προσκηνυτών που μειώνει σε 3-1! Σκόρερ ο Βάσκος από πλάγια θέση μετά από ασίστ του Τρίχα.

18:32 Αλλαγή για τον Ορφέα Ξάνθης, ο Χαραλαμπίδης μπαίνει στη θέση του Πασχαλάκη.

18:35 Ευκαιρία για την Καβάλα, αποκρούει σωτήρια ο Πέρτσας.

Την ίδια ώρα το σκορ στο Δόξα Δράμας – Καμπανιακός είναι 2-1.

18:37 Δοκάρι για τη Δόξα Προσκηνυτών μετά από σουτ του Εμρέ!

18:43 ΓΚΟΛ για την Καβάλα με χατ τρικ του Παβίσεβιτς! Πέντε λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′ οι «αργοναύτες» φτάνουν στο 4-1.

18:46 Λήξη του αγώνα στη Μηχανιώνα. Τελικό: ΑΟ Καρδίας – Ορφέας Ξάνθης 0-0.

18:48 «Βροχή» τα γκολ στο Βερούλειο! Οι Προσκηνυτές μειώνουν σε 4-2 με σουτ του Εμρέ που κρέμασε τον αντίπαλο γκολκίπερ στο 90′ και ένα λεπτό μετά η Καβάλα κάνει το 5-2 με κεφαλιά του Τουμανίδη μετά από κόρνερ.

18:50 Τέλος και στην Καβάλα. Τελικό: ΑΟΚ – Δόξα Προσκηνυτών 5-2.

Ευχαριστούμε πολύ που ήσασταν κοντά μας σε αυτό το πρώτο live του SportsAddict! Σε λίγο ακολουθούν όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 1ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου και στη συνέχεια αναλυτικό ρεπορτάζ για τα ματς ΑΟ Καρδίας – Ορφέας Ξάνθης & ΑΟ Καβάλας – Δόξα Προσκηνυτών!