LIVE: Παρακολουθείστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της 20ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Το SportsAddict για ακόμη μία Κυριακή σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό τη δράση από τους αγώνες του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και φυσικά των ομάδων της Θράκης, Άρης Αβάτου – ΑΕ Διδυμοτείχου, Ορφέας Ξάνθης – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου & Δόξα Προσκυνητών – Αετός Ορφανού.

Ρεπορτάζ από τα γήπεδα: Νεκτάριος Αμποβιανίδης & Κώστας Νασούδης.

Το Live συντονίζει: Κοσμάς Πανταζής.

Το σημερινό πρόγραμμα και οι διαιτητές, με όλες τις αναμετρήσεις να ξεκινούν στις 15.00:

Γήπεδο Φελώνης: Άρης Αβάτου – ΑΕ Διδυμοτείχου:

Διαιτητής:Αριστείδης Λυμπούδης(Μακεδονίας)

Βοηθοί: Παπαδόπουλος, Τσιότσιος(Μακεδονίας)

Γήπεδο ΑΟΞ: Ορφέας Ξάνθης – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου

Διαιτητής: Ηλίας Χάψας(Σερρών)

Βοηθοί:  Βερνέζης, Κουκούμης(Σερρών)

Γήπεδο ΕΠΣ Θράκης: Δόξα Προσκυνητών – Αετός Ορφανού

Διαιτητής: Πασχάλης Τρακαλιάνης(Σερρών)

Βοηθοί: Χουσείν Κούλα, Εμίν Κεχαγιά(Ξάνθης)

Γήπεδο Ξηροποτάμου: Μ. Αλ. Ξηροποτάμου – Απόλλων Παραλιμνίου

Διαιτητής: Γιάννης Δρακίδης(Θράκης)

Βοηθοί: Δημητριάδης, Γκιόση (Θράκης)

Γήπεδο Σερρών: Ελπίς Σκουτάρεως – Νέστος Χρυσούπολης

Διαιτητής: Στέργιος Τσιαουσίδης(Μακεδονίας)

Βοηθοί: Ανδρέου, Κονσταντίν(Μακεδονίας)

Γήπεδο Καβάλας: ΑΟ Καβάλα – Μ. Αλ. Καρπερής

Διαιτητής: Βασίλης Χορόζογλου(Δράμας)

Βοηθοί: Χασιώτης, Ραβικάλης(Δράμας)

Πάμε στις συνθέσεις των ομάδων:

Άρης Αβάτου – ΑΕ Διδυμοτείχου

Άρης: Αμουτζάκης, Κούτρας, Μπουνταγκίδης, Παπαδιώτης, Κουτσούμπας, Τουργαίδης, Σαρηγγιανίδης, Ευθυμιάδης, Κοτόπουλος, Χαριτίδης, Μελισσόπουλος
Στον πάγκο: Ψεμματάς, Γκέκας, Βαφειάδης, Εμίνογλου, Μπαργκάν, Τιφτίκης, Κουτίνης.

ΑΕΔ: Συριτούδης Κ., Νικολαΐδης, Παντελίδης, Χρίστεφ, Καπετανίδης, Πετρόπουλος, Εμρέ, Αβογιάν, Σουλεϊμάν, Γιαννόπουλος, Ιντζές.
Στον πάγκο: Τερτσούδης, Ζαφειρόπουλος, Καζάλας, Συριτούδης Α., Αλεξακίδης, Παπούδης, Σιμτσάκης

Ορφέας Ξάνθης – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου

Ορφέας: Ρούφος, Τζαμπάζ, Κατρανίτσας, Μαλαδένης, Μπουνταγκίδης, Μαυρόπουλος, Καραγκιόζης Β., Τορομανίδης, Ξαντινίδης, Χιντ, Πασχαλάκης.
Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Μουμίνογλου, Κιούρτ, Γαραγκιόζης Ι., Αθανασίου, Χατζήπαππας, Ζικολάρης, Μπαϊρακτάρ.

Δόξα: Κορωνάκης, Παρασκευόπουλος, Πλασταράς, Μίλλερ, Λεφής, Κούτρας, Στοΐνοβιτς, Ανυφαντάκης, Μαυράκης, Κοσίης, Μουρατίδης.
Στον πάγκο: Πανουργιάς, Ξενοδοχίδης Γ., Ξενοδοχίδης Η., Συνοδινός, Αλεξακούδης, Κρασώνης, Αντρέου.

Δόξα Προσκυνητών – Αετός Ορφανού

Δόξα: Νικολίτσας, Πότσης, Μόσχος, Καραγιαννίδης, Γιολδάσης, Τρίχας, Βελή, Πατούλιας, Σιχλιμοίρης, Δημητριάδης, Παγώνης.

Αετός: Τοπαλίδης, Ζαρωτιάδης, Ευκαρπίδης, Κωνσταντινίδης, Μαυρομάτης, Καραγιαννίδης, Ελέζι, Γκουντούνας, Δουμάνης, Παυλίδης, Δούμπλατζης.
Στον πάγκο: Τζαμπέγια Γ, Σαββατιανός, Μήτας, Θεριάκης, Τζαμπέγια Φ., Ρήντας, Μαυρίδης.

15:00 Σέντρα στη Φελώνη και στον «τελικό» παραμονής μεταξύ Άρη Αβάτου & ΑΕ Διδυμοτειχού. Παρών στο γήπεδο ο πρόεδρος της ΕΠΣ Έβρου Χρήστος Καραβασίλης.

15:02 Άρχισε και το Ορφέας – Σιδηροχώρι στο γήπεδο του ΑΟΞ.

15:04 Ξεκίνησε το παιχνίδι της Δόξας Προσκυνητών με τον Αετό Ορφανού.

10′ Πρώτη φάση στο ματς της Κομοτηνής, με τον Ευκαρπίδη απειλεί ο Αετός, κοντράρει και φεύγει κόρνερ η μπάλα σε σουτ που έγινε.

13′ Απειλεί και πάλι η ομάδα του Αετού Ορφανού, μετά από κόρνερ του Ελέζι, η κεφαλιά του Καραγιαννίδη έφυγε άουτ.

17′ Πρώτη καλή στιγμή στην Φελώνη. Σουτ του Μελισσόπουλου για Άβατο αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Συριτούδης.

20′ Νέα ευκαιρία για Αετό. Μετά από κάθετη μπαλιά του Ελέζι στον Δουμάνη θα υπάρξει πτώση του δεύτερου μέσα στην περιοχή με τους φιλοξενούμενους να ζητούν πέναλτι και τον διαιτητή να δείχνει ότι δεν υπάρχει κάτι μεμπτό. Η μπάλα κατέληξε στον Δούμπλατζη ο οποίος δεν μπόρεσε να νικήσει το Νικολίτσα.

23′ Σουτ του Ζαρωτιάδη αποκρούει ο Νικολίτσας. Ένα λεπτό μετά, ζητάνε ξανά πέναλτι οι παίκτες του Αετού για χέρι του Παγώνη σε γύρισμα του Ελέζι.

26′ ΓΚΟΛ για τον Ορφέα Ξάνθης! Το 1-0 κόντρα στο Σιδηροχώρι κάνει ο Χιντ Ιμέρ με ωραίο γυριστό σουτ.

29′ Μετά από σέντρα του Δουμάνη, ο Ελέζι σούταρε και έστειλε τη μπάλα δοκάρι και άουτ.

32′ Με υπερένταση σε κόρνερ ο Συριτούδης μετά από σέντρα σουτ του Μελισσόπουλου.

32′ ΓΚΟΛ για τον Αετό Ορφανού! Με ωραία ατομική προσπάθεια ο Ελέζι πέρασε δύο παίκτες και νίκησε το Νικολίτσα για το 1-0 επί των Προσκυνητών.

35′ Ο Δουμάνης βρίσκει ωραία τον Δούμπλατζη, αυτός σουτάρει και ο Νικολίτσας αποκρούει σε κόρνερ.

37′ Πρώτη φάση στο ματς για Προσκυνητές. Σουτ του Βελή Χακάν, μπλοκάρει ο Τοπαλίδης.

39′ Ο Ελέζι και πάλι πρωταγωνιστής για τον Αετό Ορφανού, με τα ακροδάχτυλα  αποκρούει σε κόρνερ ο γκολκίπερ των Προσκυνητών Νικολίτσας.

40′ Στο 1-1 Ελπίς Σκουτάρεως και Νέστος Χρυσούπολης. Προηγήθηκαν με Στεφανίδη οι Σερραίοι, ισοφάρισαν με Φεράρι οι Καβαλιώτες.

41′ Με τον Παπαδόπουλο ανοίγει το σκορ κόντρα στην Καρπερή η Καβάλα.

43′ ΓΚΟΛ για τον Ορφέα Ξάνθης! Ο Μαυρόπουλος κάνει το 2-0 απέναντι στη Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου. Ο παίκτης του Ορφέα πρόλαβε την έξοδο του Κορωνάκη και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Λήξη α’ ημιχρόνου στα παιχνίδια. Στο 0-0 Άβατο και ΑΕΔ, με 2-0 προηγείται ο Ορφέας του Σιδηροχωρίου και με 1-0 πίσω στο σκορ είναι οι Προσκυνητές που αντιμετωπίζουν τον Αετό Ορφανού.

16:05 Έναρξη β’ μέρους στα ματς.

46′ Διπλή αλλαγή για Προσκυνητές. Έξω Παγώνης και Δημητριάδης, στις θέσεις τους οι Κελεσίδης & Ζήνωνος.

48′ ΓΚΟΛ για τον Ορφέα Ξάνθης! Ο Ξαντινίδης με πλασέ μετά από ωραία πάσα του Τορομανίδη με τακουνάκι κάνει το 3-0 κόντρα στο Σιδηροχώρι.

48′ Ο Πάλλας διπλασιάζει τα τέρματα της Καβάλας κόντρα στην Καρπερή. Στο 2-0 το σκορ.

53′ ΓΚΟΛ για τον Ορφέα Ξάνθης! Μετά από σέντρα του Βασίλη Καραγκιόζη, ο Χιντ Ιμέρ με κεφαλιά πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό τέρμα για το 4-0.

60′ Απόκρουση του Νικολίτσα σε φάουλ του Δούμπλατζη. Αλλαγή για τον Αετό, στη θέση του Ελέζι ο Μήττας.

62′ Μετά από κόρνερ του Δουμάνη, ο Μαυρομάτης με τακουνάκι απειλεί, διώχνουν πάνω στη γραμμή οι αμυντικοί των Προσκυνητών.

65′ ΓΚΟΛ για τον Αετό Ορφανού! Ωραία πάσα του Δούμπλατζη στον Ευκαρπίδη ο οποίος με ένα ψηλοκρεμαστό σουτ πέρασε τη μπάλα πάνω από το Νικολίτσα για το 0-2.

67′ Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΔ. Στη θέση του Σουλεϊμάν ο Σιμτσάκης.

69′ Πρώτη αλλαγή στο ματς και για το Άβατο. Έξω ο Κοτόπουλος που έδωσε πολλές μάχες και αποχωρεί κουτσαίνοντας, στη θέση του ο Γκέκας.

70′ Αλλαγή για τον Αετό Ορφανού, στη θέση του Ευκαρπίδη ο Σαββατιανός.

71′ Το 0-0 παραμένει στο Άρης Αβάτου – ΑΕ Διδυμοτείχου και στο Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Απόλλων Παραλιμνίου.

71′ Ο Χατζηκυριάκου κάνει το 3-0 για την Καβάλα απέναντι στην Καρπερή.

75′ ΓΚΟΛ για τον Ορφέα Ξάνθης! Ο Ζιγκολάρι κάνει το 5-0 επί της Δόξας Νέου Σιδηροχωρίου.

76′ Ο Χούσινετς βάζει μπροστά στο σκορ τον Απόλλωνα Παραλιμνίου στον Ξηροπόταμο.

80′ Αλλαγή για Άβατο. Στη θέση του Ευθυμιάδη ο Βαφειάδης. Δεύτερο ημίχρονο χωρίς τελική στην Φελώνη.

80′ ΓΚΟΛ για το Σιδηροχώρι! Ο Λεφής με κεφαλιά μειώνει σε 5-1.

80′ ΓΚΟΛ για τους Προσκυνητές! Ο Σιχλιμοίρης μειώνει σε 2-1.

83′ Πρώτη μεγάλη φάση για ΑΕΔ. Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Γιαννόπουλος με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα άουτ.

85′ Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΔ. Στη θέση του Αβογιάν που τραυματίστηκε μπαίνει ο Παπούδης.

87′ Αιμάτωμα στο κεφάλι έχει ο Αβογιάν, καλεί ασθενοφόρο ο γιατρός του αγώνα.

87′ ΓΚΟΛ για το Σιδηροχώρι! Ο Πανουργιάς μειώνει σε 5-2.

87′ Αλλαγή για τον Αετό Ορφανού,, στη θέση του Γκουντούνα ο Φίλιππος Τζαμπέγια.

90+ Αλλαγή για το Άβατο, στη θέση του Χαριτίδη ο Ψεμματάς.

90+ Αλλαγή για Άβατο, στη θέση του Μελισσόπουλου ο Τιφτίκης.

90+ ΓΚΟΛ για τον Αετό Ορφανού! Ο Σαββατιανός κάνει το 3-1 κόντρα στους Προσκυνητές.

Τέλος στα παιχνίδια. Μείνετε στο SportsAddict καθώς ακολουθούν όλα τα αποτελέσματα της αγωνιστικής και η βαθμολογία του ομίλου. Ευχαριστούμε που ήσασταν και σήμερα κοντά μας.

Τη live ενημέρωση στηρίζουν οι επιχειρήσεις:

Γεωργικά Εφόδια ΛΙΑΓΚΗΣ

Στον «Λιάγκη» μπορείτε να βρείτε γεωργικά είδη, σπόρους, λιπάσματα,γεωργικά προϊόντα και γεωργικά φάρμακα, εξαιρετικής ποιότητας, στις καλύτερες τιμές. Θα μας βρείτε επί της οδού Χαριλάου Τρικούπη 87 στην Κομοτηνή.

Λεχούδης

Η εταιρία Ν.ΛΕΧΟΥΔΗΣ & ΣΙΑ Ο.Ε διαθέτει μια ευρεία γκάμα προϊόντων ικανή να προσφέρει γεύσεις για όλες τις ανάγκες και διαθέτει 5 σημεία λιανικής πώλησης σε Ξάνθη(1) , Ίασμο(2) και Κομοτηνή(2), καθώς και ένα ευρύ δίκτυο χονδρικής πώλησης σε όλη τη Θράκη. Οι εγκαταστάσεις παραγωγής αρτοσκευασμάτων βρίσκονται στο κόμβο της Εγνατίας οδού Ιάσμου. Η εταιρία έχει εξασφαλίσει το πιστοποιητικό ISO 22000 που αυτό πρακτικά σημαίνει πως η διαχείριση, η ασφάλεια και ποιότητα της παραγωγικής διαδικασίας και των προϊόντων, βρίσκονται σε άριστα επίπεδα και με την υπογραφή της αρμόδιας Ευρωπαϊκής Αρχής σε θέματα ασφάλειας και διαχείρισης προϊόντων.

Migato Ξάνθης

Στο Migato δεν βρείτε απλά το παπούτσι που σας ταιριάζει. Θα ερωτευτείτε με αυτό! Επίσης, μπορείτε να αποκτήσετε μοναδικά αξεσουάρ όπως τσάντες, σακίδια και πολλά άλλα. Στην Ξάνθη θα το βρείτε 28ης Οκτωβρίου 34-36.

Freshco Ξάνθης

Στο Freshco είμαστε πάντα πρόθυμοι να σας προτείνουμε γευστικές ιδέες που κάνουν αυτές τις ιδιαίτερες & σημαντικές ημέρες σας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ! Στην Ξάνθη θα μας βρείτε: 1ο κατάστημα: 40 Εκκλησιών 3, 2ο κατάστημα: Κ. Πλατεία Ξάνθης, 3ο κατάστημα: 3ο χλμ. Ξάνθης – Λάγους.

e-metafores Ξάνθης

Τώρα οι Μεταφορές – Μετακομίσεις – Ανυψώσεις γίνονται με τον πιο εύκολο και γρήγορο τρόπο!!!

Μπρωκούμη 26Α, Ξάνθη 67100
τηλ.: 25415-52353 και 6973-313 505
email: [email protected]

The Cups

Στο The Cups, στο οποίο από την πρώτη στιγμή προσπαθούμε να παρέχουμε σωστές υπηρεσίες, μπορείτε να δοκιμάσετε ροφήματα και ποιοτικό καφέ, ο οποίος πέρα από μια απλή διαδικασία, αποτελεί απόλαυση. Θα μας βρείτε επί της οδού Ορφέως 41 στην Κομοτηνή.

Περί Ανέμων & Υδάτων

peri anemon kai ydaton

Στο Περί Ανέμων & Υδάτων μπορείτε να απολαύσετε μοναδικούς αρωματικούς καφέδες και ροφήματα, να παρακολουθείσετε τους αγαπημένους σας αγώνες, να παίξετε επιτραπέζια παιχνίδια, τάβλι και να ξεφύγετε από την καθημερινότητα. Νικηφόρου Φωκά 2 στον πεζόδρομο του ταχυδρομείου στην Αλεξανδρούπολη.