LIVE: Λεπτό προς λεπτό η εξέλιξη της 16ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Το SportsAddict για ακόμη μία Κυριακή σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό τη δράση από τους αγώνες του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και φυσικά των ομάδων της Θράκης, Ορφέας Ξάνθης – ΑΕ Διδυμοτείχου, Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Δόξα Προσκυνητών και Νέστος Χρυσούπολης – Άρης Αβάτου.

Ρεπορτάζ από τα γήπεδα: Νεκτάριος Αμποβιανίδης & Κώστας Νασούδης.

Το live συντονίζει: Κοσμάς Πανταζής.

Το σημερινό πρόγραμμα και οι διαιτητές, με όλες τις αναμετρήσεις να ξεκινούν στις 15.00:

ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΑΕ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ

Διαιτητής: Πασχάλης Τρακαλιάνης (ΕΠΣ Σερρών)

Βοηθοί: Χρ. Κρυωνάς, Αχ. Αναστασιάδης (ΕΠΣ Σερρών)

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ

Διαιτητής:  Αθανάσιος Δραγούσης (ΕΠΣ Κιλκίς)

Βοηθοί: Π. Παπαδόπουλος, Κ. Οικονομίδης (ΕΠΣ Κιλκίς)

ΔΟΞΑ Ν. ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ – ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ

Διαιτητής: Βασίλης Σιμίδης (ΕΠΣ Έβρου)

Βοηθοί: Π. Τερζόπουλος, Κ. Κίτσος (ΕΠΣ Έβρου)

ΑΟ ΚΑΒΑΛΑ – ΕΛΠΙΣ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ

Διαιτητής: Κώστας Κοτσάνης (ΕΠΣ Δράμας)

Βοηθοί: Π. Κουβαλάκης, Βαγγ. Χασιώτης (ΕΠΣ Δράμας)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ

Διαιτητής: Άγγελος Αγγελάκης (ΕΠΣ Μακεδονίας)

Βοηθοί: Ηλ. Παπαδόπουλος, Αργ. Νταβέλας (ΕΠΣ Μακεδονίας)

Μ. ΑΛ. ΚΑΡΠΕΡΗΣ – Μ. ΑΛ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ

Διαιτητής: Αριστείδης Λυμπούδης (ΕΠΣ Μακεδονίας)

Βοηθοί: Αθ. Χαδημόγλου, Β. Χατζηβασιλείου (ΕΠΣ Μακεδονίας)

Πάμε στις συνθέσεις των ομάδων:

Ορφέας Ξάνθης – ΑΕ Διδυμοτείχου:

Ορφέας: Ρούφος, Τζαμπάζ, Τορομανίδης, Μαλαδένης, Μακράκης, Μαυρόπουλος, Καραγκιόζης Β., Μπουνταγκίδης, Ξαντινίδης, Χιντ, Πασχαλάκης.
Στον πάγκο: Μουμίνογλου, Μυγγίδης, Καραγκιόζης Ι., Τσιλιγγίρης, Χατζήπαππας, Κατρανίτσας.

ΑΕΔ: Συριτούδης Α., Θάνος, Καζάλας, Πατιαλιάκας, Χρίστεφ, Πετρόπουλος, Εμρέ, Αβογιάν, Σιμτσάκης, Γιαννόπουλος, Ιντζές.
Στον πάγκο: Αλεξακίδης, Ζαφειρόπουλος, Σουλεϊμάν, Συριτούδης Κ., Παπούδης, Καπετανίδης, Τζανετάκος.

Νέστος Χρυσούπολης – Άρης Αβάτου:

Νέστος: Αθανασίου, Μπαντάνης, Φραγκούλης, Χούσινετς, Ναουμίδης, Λαδάκης, Μαϊντανός, Τσάκωνας, Κρολ, Γκουτσίδης, Αρετάς.
Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Αϊβάζοφλου, Φαμπιόλ, Λεοντιάδης, Φεράρι, Δέρα, Κλοκίδης.

Άρης: Αμουτζάκης, Καλαϊτζίδης, Μπουνταγκίδης, Παπαδιώτης, Κουτσούμπας, Δόντσος, Γκέκας, Ευθυμιάδης, Λαζαρίδης, Χαριτίδης, Σαρηγιαννίδης
Στον πάγκο: Κουτίνης, Βαφειάδης, Τουργαίδης, Εμίνογλου, Μπαργκάν, Κοτόπουλος, Ταχτσίδης.

Δόξα Προσκυνητών – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου:

Σιδηροχώρι: Συνοδινός, Γάιδας, Παρασκευόπουλος, Μίλλερ, Πλασταράς, Κούτρας, Στοΐνοβιτς, Ανυφαντάκης, Μαυράκης, Πανουργιάς, Χατζήπαπα
Στον πάγκο: Λεφής, Αλεξακούδης, Μουρατίδης, Κορωνάκης, Ξενοδοχίδης Ι., Ανδρέου, Κρασσώνης.

Προσκυνητές: Νικολίτσας, Κελεσίδης, Μόσχος, Σιδηρόπουλος, Φαρμάκης, Τρίχας, Κοσίης, Ζήνονος, Σιχλιμοίρης, Βάσκος, Δραγανίδης.
Στον πάγκο: Τσορτανίδης, Χακάν, Παγώνης, Περτσάς, Καραγιαννίδης, Κρεμμύδας, Γιαννακίδης.

15:02 Έναρξη στα ματς.

3′ Απειλούν με τον Σιχλιμοίρη οι Προσκυνητές, άουτ φεύγει η μπάλα.

5′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ιντζέ για ΑΕΔ, διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Ρούφος.

6′ Απαντάει με τον Χατζάπαπα το Σιδηροχώρι στην Κομοτηνή, άουτ φεύγει και το δικό του σουτ.

16′ Μόνος του απέναντι στην εστία ο Πανουργιάς μετά από εκτέλεση φάουλ του Κούτρα, αλλά δεν μπορεί να βρει τη μπάλα και αυτή φεύγει πλάγιο άουτ. Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για το Σιδηροχώρι.

20′ Πέναλτι ζητάει η ΑΕΔ σε ανατροπή του Γιαννόπουλου. «Παίζετε» δείχνει ο κ. Τρακαλιάνης από την ΕΠΣ Σερρών, με τον αρχηγό των φιλοξενούμενων πάντως να δίνει το χέρι του στον ρέφερι παραδεχόμενος πως ήταν σωστή η απόφαση του. Έχει ανεβάσει τον ρυθμό της η εβρίτικη ομάδα που έχει μπει καλύτερα στο ματς.

30′ ΓΚΟΛ για το Σιδηροχώρι! Ανοίγει το σκορ στο ντέρμπι της Ροδόπης με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαυράκη από λίγο πιο μπροστά από το κέντρο του γηπέδου! Πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας ο Πανουργιάς αλλά δεν την βρήκε, μπερδεύτηκε ο Νικολίτσας έτσι έγινε το 1-0.

31′ Καλή στιγμή για την ΑΕΔ μετά από σέντρα του Εμρέ και κεφαλιά του Βασίλη Καραγκιόζη ο οποίος παρά λίγο να πετύχει αυτογκόλ, με τη μπάλα να περνάει ξυστά από το δοκάρι του Ρούφου.

33′ Πρώτη σημαντική φάση για τον Ορφέα στο παιχνίδι. Βγήκε ταχύτατα στην πλάτη της άμυνας ο Πασχαλάκης, έκανε το σουτ, με τον Άγγελο Συριτούδη να μπλοκάρει.

35′ Νέα καλή ευκαιρία για τον Ορφέα που ανεβάζει ρυθμούς. Μετά από κόρνερ, ο Μπουνταγκίδης θα πάρει την σκαστή κεφαλιά και η μπάλα θα περάσει δίπλα απ’ το δοκάρι.

37′ Απαντάει στις φάσεις του Ορφέα η ΑΕΔ. Τρομερό σλάλομ του Γιαννόπουλου, ο οποίος θα σουτάρει, με τον Ρούφο να αποκρούει. Στην συνέχεια της φάσης οφσάιντ υποδείχθηκε ο Σιμτσάκης.

37′ Μετά από σέντρα του Μαυράκη ο Χατζήπαπα έπιασε το ψαλιδάκι μέσα στην περιοχή, αλλά αυτό δεν είχε δύναμη και ο Νικολίτσας μπλόκαρε για τους  Προσκυνητές.

38′ Η Ελπίδα Σκουτάρεως με γκολ του Κεχαγιά από το 7′ προηγείται 1-0 μέσα στην Καβάλα στο ντέρμπι κορυφής. Με το ίδιο σκορ προηγείται και ο Ξηροπόταμος στην Καρπερή με σκόρερ τον Καράμπελα.

42′ Τραυματίστηκε στο καλάμι ο Μόσχος που φαίνεται να πονάει και φεύγει με φορείο από τον αγωνιστικό χώρο. Αναγκαστική αλλαγή για το Σιδηροχώρι, με τον Τσορτανίδη να παίρνει τη θέση του και να αγωνίζεται για πρώτη φορά κόντρα στην παλιά του ομάδα.

42′ Ωραία κίνηση του Τορομανίδη που θα σουτάρει για να διώξει σε πρώτο χρόνο ο γκολκίπερ της ΑΕΔ και σε δεύτερο οι αμυντικοί.

44′ Ο Καράμπελας πετυχαίνει και δεύτερο γκολ για τον Ξηροπόταμο και βάζει γερές βάσεις για ένα σημαντικό διπλό για την ομάδα του.

45′ Πρόβλημα με τον Χατζήπαπα για το Σιδηροχώρι, του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες και φαίνεται ότι δεν είναι κάτι το σοβαρό οπότε συνεχίζει κανονικά.

45′ Μέτριο ματς χωρίς την μεγάλη φάση στη Χρυσούπολη, στο 0-0 Νέστος και Άρης Αβάτου.

Λήξη α’ ημιχρόνου στα παιχνίδια.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

46′ Δύο αλλαγές στην Κομοτηνή. Για τους Προσκυνητές ο Γιαννακίδης πέρασε στη θέση του Ζήνονου και για το Σιδηροχώρι ο Λεφής μπήκε αντί του Χατζήπαπα ο οποίος τελικά δεν μπορεί να συνεχίσει.

49′ ΓΚΟΛ για τον Ορφέα Ξάνθης! Χαμένο τετ α τετ του Τορομανίδη, παίρνει το “ριμπάουντ” ο Ξαντινίδης και με υπέροχο σουτ κάνει το 1-0 κόντρα στην ΑΕΔ.

49′ Σουτ του Σιχλιμοίρη άουτ.

52′ Δεύτερη αλλαγή και για το Σιδηροχώρι, στη θέση του Γάιδα ο Κρασσώνης.

53′ Ο Απόλλων Παραλιμνίου κάνει το 1-0 κόντρα στον Αετό Ορφανού με τον Ναλμπάντη.

55′ Πρώτη αλλαγή για ΑΕΔ, στη θέση του Σιμτσάκη ο Καπετανίδης.

56′ ΓΚΟΛ για τον Ορφέα Ξάνθης! Μετά από σέντρα του Ξαντινίδη, ο Χιντ Ιμέρ πήρε την κεφαλιά, η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια κατέληξε στα δίχτυα για το 2-0 επί της ΑΕΔ.

62′ Διπλή αλλαγή για την ΑΕΔ. Έξω Εμρέ και μέσα Σουλεϊμάν, έξω Χρίστεφ και στη θέση του ο Τζανετάκος.

63′ ΓΚΟΛ για τον Ορφέα Ξάνθης! Ο Χιντ Ιμέρ ξανά χτυπά και μετά από γύρισμα του Χακή Τζαμπάζ κάνει το 3-0.

65′ Σουτ ου Μαυράκη μετά από πάσα του Ανυφαντάκη, αποκρούει για τους Προσκυνητές ο Νικολίτσας σε κόρνερ.

65′ Μειώνει με Μπάρδα σε 1-3 η Καρπέρη κόντρα στον Ξηροπόταμο.

68′ Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η ΑΕΔ με τον Αλεξακίδη να παίρνει τη θέση του Θάνου.

73′ Στη θέση του Τρίχα ο Χακάν για τους Προσκυνητές. Μεγάλη πίεση από πλευράς Προσκυνητών για την ισοφάριση, αρκετά απειλητικό στις αντεπιθέσεις το Σιδηροχώρι.

75′ Τρίτη αλλαγή και για το Σιδηροχώρι, στη θέση του Πανουργιά ο Μουρατίδης.

80′ Πρώτη αλλαγή για Ορφέα. Στη θέση του Ξαντινίδη ο Γιάννης Καραγκιόζης.

80′ ΓΚΟΛ για τον Άρη Αβάτου! Ο Χαριτίδης ανοίγει το σκορ για τους Ξανθιώτες στην Χρυσούπολη.

80′ Με τον Γεράκη το Σκουτάρι κάνει το 2-0 μέσα στην Καβάλα.

82′ ΓΚΟΛ για τον Ορφέα Ξάνθης! Ο Πασχαλάκης με τρομερό σουτ κάνει το 4-0 κόντρα στην ΑΕΔ!

83′ Αλλαγή για Ορφέα, έξω Μακράκης και μέσα Μυγγίδης.

84′ ΓΚΟΛ για τον Ορφέα Ξάνθης! Ακόμη ένα γκολ από τον Πασχαλάκη για το 5-0. Δεν το πιστεύουν στην ΑΕΔ, εμφανής η απογοήτευση στα πρόσωπα των παικτών.

87′ Ολοκληρώνουν τις αλλαγές τους οι δύο ομάδες στην Κομοτηνή. Για τους Προσκυνητές στη θέση του Γιαννακίδη ο Παγώνης, ενώ για το Σιδηροχώρι αντί του Κρασσώνη ο Ανδρέου. Αλλαγή στην αλλαγή και από τους δύο προπονητές, με αυτή του Σιδηροχωρίου όμως να είναι αναγκαστική και με τον Κρασσώνη να φεύγει με φορείο με χτύπημα στο καλάμι.

90′ Σουτ του Χακάν η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια του Συνοδινού.

90′ Μεγάλη ευκαιρία για 6ο γκολ χάνει ο Ορφέας, με τον Συριτούδη να σταματάει το σουτ του Μαυρόπουλου.

90+3′ Αποβάλει για διαμαρτυρίες τον προπονητή των Προσκυνητών Νίκο Μπαχαρίδη ο διαιτητής της αναμέτρησης. Λίγο νωρίτερα απέβαλε και τον γυμναστή του Σιδηροχωρίου Στέλιο Ηλιόπουλο.

90+5′ Σουτ του Κελεσίδη στην κίνηση από πλευράς Προσκυνητών άουτ.

90+10 Διαμαρτυρίες για πέναλτι από πλευράς Προσκυνητών. Άπαντες από τον πάγκο μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο. Απευθείας κόκκινη από τον διαιτητή στον Φαρμάκη! Μεγάλη ένταση στο ντέρμπι.

90+14′ Τέλος μετά από 14 λεπτά στην Κομοτηνή. Πολλά από τα παράπονα προς την διαιτησία και από τις δύο ομάδες. Νικήτρια η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου με 1-0.

Νίκη και για τον Ορφέα Ξάνθης, αλλά και για το Άβατο.

Σε λίγο στο SportsAddict όλα τα αποτελέσματα της αγωνιστικής και η βαθμολογία του ομίλου.

Τη live ενημέρωση στηρίζουν οι επιχειρήσεις:

Γεωργικά Εφόδια ΛΙΑΓΚΗΣ

Στον «Λιάγκη» μπορείτε να βρείτε γεωργικά είδη, σπόρους, λιπάσματα,γεωργικά προϊόντα και γεωργικά φάρμακα, εξαιρετικής ποιότητας, στις καλύτερες τιμές. Θα μας βρείτε επί της οδού Χαριλάου Τρικούπη 87 στην Κομοτηνή.

Λεχούδης

Η εταιρία Ν.ΛΕΧΟΥΔΗΣ & ΣΙΑ Ο.Ε διαθέτει μια ευρεία γκάμα προϊόντων ικανή να προσφέρει γεύσεις για όλες τις ανάγκες και διαθέτει 5 σημεία λιανικής πώλησης σε Ξάνθη(1) , Ίασμο(2) και Κομοτηνή(2), καθώς και ένα ευρύ δίκτυο χονδρικής πώλησης σε όλη τη Θράκη. Οι εγκαταστάσεις παραγωγής αρτοσκευασμάτων βρίσκονται στο κόμβο της Εγνατίας οδού Ιάσμου. Η εταιρία έχει εξασφαλίσει το πιστοποιητικό ISO 22000 που αυτό πρακτικά σημαίνει πως η διαχείριση, η ασφάλεια και ποιότητα της παραγωγικής διαδικασίας και των προϊόντων, βρίσκονται σε άριστα επίπεδα και με την υπογραφή της αρμόδιας Ευρωπαϊκής Αρχής σε θέματα ασφάλειας και διαχείρισης προϊόντων.

Migato Ξάνθης

Στο Migato δεν βρείτε απλά το παπούτσι που σας ταιριάζει. Θα ερωτευτείτε με αυτό! Επίσης, μπορείτε να αποκτήσετε μοναδικά αξεσουάρ όπως τσάντες, σακίδια και πολλά άλλα. Στην Ξάνθη θα το βρείτε 28ης Οκτωβρίου 34-36.

Freshco Ξάνθης

Στο Freshco είμαστε πάντα πρόθυμοι να σας προτείνουμε γευστικές ιδέες που κάνουν αυτές τις ιδιαίτερες & σημαντικές ημέρες σας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ! Στην Ξάνθη θα μας βρείτε: 1ο κατάστημα: 40 Εκκλησιών 3, 2ο κατάστημα: Κ. Πλατεία Ξάνθης, 3ο κατάστημα: 3ο χλμ. Ξάνθης – Λάγους.

e-metafores Ξάνθης

Τώρα οι Μεταφορές – Μετακομίσεις – Ανυψώσεις γίνονται με τον πιο εύκολο και γρήγορο τρόπο!!!

Μπρωκούμη 26Α, Ξάνθη 67100
τηλ.: 25415-52353 και 6973-313 505
email: [email protected]

The Cups

Στο The Cups, στο οποίο από την πρώτη στιγμή προσπαθούμε να παρέχουμε σωστές υπηρεσίες, μπορείτε να δοκιμάσετε ροφήματα και ποιοτικό καφέ, ο οποίος πέρα από μια απλή διαδικασία, αποτελεί απόλαυση. Θα μας βρείτε επί της οδού Ορφέως 41 στην Κομοτηνή.

Περί Ανέμων & Υδάτων

peri anemon kai ydaton

Στο Περί Ανέμων & Υδάτων μπορείτε να απολαύσετε μοναδικούς αρωματικούς καφέδες και ροφήματα, να παρακολουθείσετε τους αγαπημένους σας αγώνες, να παίξετε επιτραπέζια παιχνίδια, τάβλι και να ξεφύγετε από την καθημερινότητα. Νικηφόρου Φωκά 2 στον πεζόδρομο του ταχυδρομείου στην Αλεξανδρούπολη.