LIVE: Λεπτό προς λεπτό η εξέλιξη της 13ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αναμετρήσεων της 13ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και φυσικά των ομάδων της Θράκης, ΑΕ Διδυμοτείχου – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου, Ορφέας Ξάνθης – Αετός Ορφανού, Δόξα Προσκυνητών – Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου και Ελπίς Σκουτάρεως – Άρης Αβάτου.

Ρεπορτάζ από τα γήπεδα: Νεκτάριος Αμποβιανίδης, Κώστας Νασούδης, Δημήτρης Παναγιωτάκος.

Το live συντονίζει: Κοσμάς Πανταζής.

Το σημερινό πρόγραμμα και οι διαιτητές, με όλες τις αναμετρήσεις να ξεκινούν στις 15.00:

ΑΕ Διδυμοτείχου – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου

Διαιτητής: Βαγγέλης Κιοτζένης(ΕΠΣ Ξάνθης)

Βοηθοί: Κηλικιώτης, Εμίν Κεχαγιά(ΕΠΣ Ξάνθης)

Ορφέας Ξάνθης – Αετός Ορφανού

Διαιτητής: Γιάννης Δρακίδης(ΕΠΣ Θράκης)

Βοηθοί: Καραγιάννης, Γκιόση(ΕΠΣ Θράκης)

Μ. Αλέξανδρος Καρπερής – Νέστος Χρυσούπολης

Διαιτητής: Διονύσης Παλιούρας(ΕΠΣ Μακεδονίας)

Βοηθοί: Κουφός, Τσεχελίδης(Μακεδονίας)

Δόξα Προσκυνητών – Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου

Διαιτητής: Παναγιώτης Τσοπουλίδης(ΕΠΣ Ξάνθης)

Βοηθοί: Εμπλιούκ, Γκοντόλιας (ΕΠΣ Ξάνθης)

Καβάλα – Απόλλων Παραλιμνίου

Διαιτητής: Στάθης Γκορτσίλας(ΕΠΣ Μακεδονίας)

Βοηθοί: Αϊναλής, Νατσιόπουλος(ΕΠΣ Μακεδονίας)

Ελπίς Σκουτάρεως – Άρης Αβάτου

Διαιτητής: Φώτης Πολυχρόνης(ΕΠΣ Πέλλας)

Βοηθοί: Μεταξιώτης, Μποζατζίδης(ΕΠΣ Μακεδονίας)

Πάμε στις συνθέσεις των ομάδων:

Προσκυνητές: Νικολίτσας, Κελεσίδης, Μόσχος, Σιδηρόπουλος, Καραγιαννίδης, Τρίχας, Χακάν, Φαρμάκης, Σιχλιμοίρης, Βάσκος, Δραγανίδης.
Αλλαγές: Κρεμμύδας, Γαβριήλ, Ζήνονος, Γιαννακίδης, Πατούλιας, Γιολδάσης, Περσίδης.

Ξηροπόταμος: Κιουμορτζής, Τσιάρας, Κονταξής, Γκαρακίδης, Βραμέντζαλης, Βουτσινάς, Καράμπελας, Μπάμπουρας, Καραγκιοζίδης, Κούμπρογλου, Μπερούκας.
Αλλαγές: Παπίτσας, Δημητριάδης, Κυσσίδης, Ζιάκκας, Αμαραντίδης, Πετρόπουλος, Κεχαγιάς.

Ορφέας: Ρούφος, Τζαμπάζ, Κατρανίτσας, Μαλαδένης, Μακράκης, Μαυρόπουλος, Καραγκιοζίδης Β., Τορομανίδης, Χιντ Ιμέρ, Καραγκιοζίδης Ι., Πασχαλάκης.
Αλλαγές: Αϊκούτ, Μυγγίδης, Γιαννακόπουλος, Τσιλιγγίρης, Χατζηπαππάς, Μουμίνογλου, Ξαντινίδης.

Αετός: Τοπαλίδης, Παυλίδης, Καπατζής, Κωνσταντινίδης, Μαυρομάτης, Καραγιαννίδης, Ελέζι, Τζαμπέγια Ε., Τζαμπέγια Γ., Δουμάνης, Ευκαρπίδης.
Στον πάγκο: Σαββατιανός, Σαλπιγγίδης, Ζαρωτιάδης, Μώραλης, Μαυρίδης, Ρήντα, Δούμπλατζης.

Σκουτάρι: Ταταρίδης, Γεωργιάδης, Σαϊνατούδης, Κωφοκότσιος, Μουσικάκης, Πασχαλούδης, Νικολαΐδης, Κεχαγιάς, Παναγιωτίδης, Καπετάνος, Ζιγκερίδης.
Στον πάγκο: Μόσχος, Γεράκης, Ταχματζίδης, Καστανιώτης, Παπαβασιλείου, Κασμερίδης, Στεφανίδης.

Άβατο: Αμουτζάκης, Κούτρας, Ψεμματάς, Παπδιώτης, Κουτσούμπας, Δόντσος, Σαρηγιαννίδης, Ταχτσίδης, Λαζαρίδης, Χαριτίδης, Ευθυμιάδης.
Στον πάγκο: Κουτίνης, Καλαϊτζίδης, Γκέκας, Βασιλειάδης Γ., Μελισσόπουλος Μ., Μελισσόπουλος Ν., Κελεσίδης.

ΑΕ Διδυμοτείχου – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου

ΑΕΔ: Συριτούδης Α., Θάνος, Παντελίδης, Χρίστεφ, Πατιαλιάκας, Πετρόπουλος, Εμρέ, Αβογιάν, Ιντζές, Γιαννόπουλος, Καπετανίδης.
Στον πάγκο: Συριτούδης Κ., Καζάλας, Ζαφειρόπουλος, Σουλεϊμάν, Τζανετάκος, Σιμτσάκης, Νικολαΐδης.

Σιδηροχώρι: Συνοδινός, Παρασκευόπουλος, Μίλερ, Πλασταράς, Χατζήπαπα, Ανυφαντάκης, Γάιδας, Μαυράκης, Κρασσώνης, Στοΐνοβιτς, Πανουργιάς.

15:03 Σέντρα στα παιχνίδια

1′ Σουτ του Γιάννη Καραγκιόζη για Ορφέα άουτ.

3′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία με τον Εμρέ για την ΑΕΔ. Πολύ δυνατή η βροχή στο Διδυμότειχο, περιπού 50 οι τολμηροί οπαδοί που βρίσκονται στο γήπεδο.

4′ Γκολ για τον Ορφέα Ξάνθης! Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ των φιλοξενούμενων, η μπάλα στρώθηκε στον Χιντ Ιμλερ ο οποίος με πολύ δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 1-0.

6′ Άουτ τα σουτ των Κουμπρόγλου από πλευράς Ξηροπόταμου και Βάσκου απ’ τους Προσκυνητές.

11′ Νέα καλή στιγμή για τον Ορφέα, με τον Γιάννη Καραγκιόζη να πιάνει του σουτ εκτός περιοχής μπλόκαρε σταθερά στην γωνία του ο κίπερ. Έχει μπει εξαιρετικά ο Ορφέας που ελέγχει απόλυτα το ματς στο ξεκίνημα του.

16′ Ο γκολκίπερ του Ξηροποτάμου λέει «όχι» στο τετ α τετ του Βάσκου.

16′ Καλή στιγμή για ΑΕΔ, το σουτ του Καπετανίδη που κάνει το ντεμπούτο του με τους «πράσινους» λίγο άουτ.

16′ Σουτ του Καπετάνου για Σκουτάρι λίγο άουτ.

18′ Φάουλ λίγο έξω απ’ την περιοχή του Καπετάνου λίγο πάνω απ’ τα δοκάρια άουτ.

22′ Γκολ για τον Άρη Αβάτου! Μετά από ωραίο συνδυασμό Χαριτίδη & Δόντσου, ο Λαζαρίδης βρέθηκε μόνος με τον τερματοφύλακα και πλάσαρε εύστοχα για το 0-1!

27′ Καλή ευκαιρία για το Σιδηροχώρι, το σουτ του Κρασσώνη έφυγε άουτ. Στην επόμενη φάση μετά από σουτ του Καπετανίδη η μπάλα έφυγε άουτ.

28′ Γκολ για τον Αετό Ορφανού! Δουμάνης ο σκόρερ με την μπάλα να αφού βρήκε στο δοκάρι από το σουτ του να καταλήγει στα δίχτυα του Ρούφου για το 1-1 κόντρα στον Ορφέα Ξάνθης.

34′ Δοκάρι για το Σιδηροχώρι με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Στοΐνοβιτς!

41′ Γκολ για τον Αετό Ορφανού! Με τον Γιώργο Τζαμπέγια η ομάδα της Καβάλας κάνει το 1-2 και φτάνει στην ολική ανατροπή απέναντι στον Ορφέα Ξάνθης. Μετά το 1-1 είχε χαθεί ο ρυθμός, με τις δυνατές μονομαχίες να κυριαρχούν και με τους φιλοξενούμενους στην δεύτερη ουσιαστικά επιθετική προσπάθεια τους στο ματς να πετυχαίνουν και δεύτερο τέρμα.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου στα παιχνίδια.

16:02 Έναρξη β’ μέρους στα ματς.

46′ Έναρξη β’ μέρους στην Ξάνθη .Κατρανίτσας και Τορομανίδης βγαίνουν, Μουμίνογλου και Ξαντινίδης μέσα.
Ρισκάρει ο Μπάμπης Χατζημεστης, δεν μπορεί να κάνει και αλλιώς άλλωστε, περνώντας μέσα δύο επιθετικογενείς παίκτες.

46′ Δημητριάδης στη θέση του Καραγκιοζίδη για Ξηροπόταμο.

49′ Σουτ του Μπερούκα για Ξηροπόταμο άουτ.

50′ Ακυρώνεται γκολ για τον Ξηροπόταμο.

51′ Γκολ για τη Δόξα Προσκυνητών! Ο Φαρμάκης με σουτ απ’ το ύψος της μεγάλης περιοχής κάνει το 1-0 κόντρα στον Ξηροπόταμο.

53′ Γκολ για τον Μ. Αλέξανδρο Ξηροποτάμου! Ο Μπάμπουρας ισοφαρίζει σε 1-1 απέναντι στους Προσκυνητές.

54′ Πρώτη αλλαγή για τον Αετό, έξω ο Ευκαρπίδης στην θέση του ο Μαυρίδης.

56′ Γκολ για την Ελπίδα Σκουτάρεως! Ο Παναγιωτίδης κάνει το 1-1 κόντρα στον Άρη Αβάτου.

57′ Γκολ για τον Ορφέα Ξάνθης! Με τρομερή βολίδα του Βασίλη Καραγκιόζη ο Ορφέας ισοφαρίζει σε 2-2!

57′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Σαρηγιαννίδη για το Άβατο, σε κενή εστία δεν βρίσκει στόχο.

58′ Η Καβάλα ανοίγει το σκορ με Βαλαβανόπουλο και προηγείται 1-0 του Απόλλωνα Παραλιμνίου.

60′ Έξω Μόσχος και μέσα Πατούλιας για Προσκυνητές.

63′ Δεύτερη αλλαγή για Αετό, έξω ο Τζαμπέγια Γ. και μέσα ο Δούμπλατζης.

67′ Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Ορφέα. Σέντρα από του Μουμίνογλου, ο Καραγκιόζης Γιάννης πιάνει την σκαστή κεφαλιά και με τα πόδια διώχνει ενστικτωδώς ο Τοπαλίδης.

73′ Ζήνωνος στη θέση του Τρίχα για Προσκυνητές.

74′ Στο Διδυμότειχο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων δυσκολεύονται πολύ να δημιουργήσουν φάσεις. Τίποτα το αξιόλογο μετά τις ευκαιρίες του α’ ημιχρόνου.

75′ ‘Εξω Μπάμπουρας και μέσα Παπίτσας για Ξηροπόταμο.

79′ Με Βάσκο θα απειλήσουν οι Προσκυνητές, το σουτ του όμως θα φύγει άουτ.

80′ Γκολ για τον Αετό Ορφανού! Ο Δούμπλατζης που πέρασε ως αλλαγή στο 63′ στο ματς θα βάλει και πάλι μπροστά τον Αετό με προβολή μέσα από την περιοχή κάνοντας το 2-3 επί του Ορφέα Ξάνθης. Ο σκόρερ στη φάση του γκολ είχε ένα πρόβλημα τραυματισμού, αλλά τελικά συνέχισε στο ματς κανονικά.

83′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Ορφέα. Στη θέση του Μακράκη που τραυματίστηκε μπαίνει ο Χατζήπαππας.

87′ Αλλαγή για τον Ξηροπόταμο, στη θέση του Μπερούκα ο Κυσσίδης.

87′ Γκολ για την Ελπίδα Σκουτάρεως! Οι Σερραίοι προηγούνται πλέον 2-1 του Άρη Αβάτου.

88′ Αποβάλει τον Δούμπλατζη ο διαιτητής στην Ξάνθη. Με 10 παίκτες ο Αετός Ορφανού και πλέον όλος ο Ορφέας μπροστά για την ισοφάριση.

89′ Σουτ του Καράμπελα άουτ για Ξηροπόταμο.

90′ Γκολ για την Δόξα Προσκυνητών! Ο Βάσκος με ατομική ενέργεια πέρασε όποιον βρήκε και με εξαιρετικό σουτ έκανε το 2-1 και έδωσε μεγάλη νίκη στην ομάδα του καθώς λίγο αργότερα ο διαιτητής σφύριξε για τελευταία φορά στο ματς.

90+ 3 Γκολ για τον Αετό Ορφανού! Ο Χιντ Ιμέρ χάνει τεράστια ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσια για τον Ορφέα Ξάνθης και στην αντεπίθεση ο Σαββατιανός κάνει το 2-4.

Τέλος στα ματς. Ήττες για τις ομάδες της Ξάνθης, νίκη για Προσκυνητές, ισοπαλία για ΑΕΔ & Σιδηροχώρι. Μείνετε συντονισμένοι στο SportsAddict καθώς θα ακολουθήσουν τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του ομίλου. Ευχαριστούμε που ήσασταν και σήμερα κοντά μας.

Τη live ενημέρωση στηρίζουν οι επιχειρήσεις:

Γεωργικά Εφόδια ΛΙΑΓΚΗΣ

Στον «Λιάγκη» μπορείτε να βρείτε γεωργικά είδη, σπόρους, λιπάσματα,γεωργικά προϊόντα και γεωργικά φάρμακα, εξαιρετικής ποιότητας, στις καλύτερες τιμές. Θα μας βρείτε επί της οδού Χαριλάου Τρικούπη 87 στην Κομοτηνή.

Λεχούδης

Η εταιρία Ν.ΛΕΧΟΥΔΗΣ & ΣΙΑ Ο.Ε διαθέτει μια ευρεία γκάμα προϊόντων ικανή να προσφέρει γεύσεις για όλες τις ανάγκες και διαθέτει 5 σημεία λιανικής πώλησης σε Ξάνθη(1) , Ίασμο(2) και Κομοτηνή(2), καθώς και ένα ευρύ δίκτυο χονδρικής πώλησης σε όλη τη Θράκη. Οι εγκαταστάσεις παραγωγής αρτοσκευασμάτων βρίσκονται στο κόμβο της Εγνατίας οδού Ιάσμου. Η εταιρία έχει εξασφαλίσει το πιστοποιητικό ISO 22000 που αυτό πρακτικά σημαίνει πως η διαχείριση, η ασφάλεια και ποιότητα της παραγωγικής διαδικασίας και των προϊόντων, βρίσκονται σε άριστα επίπεδα και με την υπογραφή της αρμόδιας Ευρωπαϊκής Αρχής σε θέματα ασφάλειας και διαχείρισης προϊόντων.

Migato Ξάνθης

Στο Migato δεν βρείτε απλά το παπούτσι που σας ταιριάζει. Θα ερωτευτείτε με αυτό! Επίσης, μπορείτε να αποκτήσετε μοναδικά αξεσουάρ όπως τσάντες, σακίδια και πολλά άλλα. Στην Ξάνθη θα το βρείτε 28ης Οκτωβρίου 34-36.

Freshco Ξάνθης

Στο Freshco είμαστε πάντα πρόθυμοι να σας προτείνουμε γευστικές ιδέες που κάνουν αυτές τις ιδιαίτερες & σημαντικές ημέρες σας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ! Στην Ξάνθη θα μας βρείτε: 1ο κατάστημα: 40 Εκκλησιών 3, 2ο κατάστημα: Κ. Πλατεία Ξάνθης, 3ο κατάστημα: 3ο χλμ. Ξάνθης – Λάγους.

e-metafores Ξάνθης

Τώρα οι Μεταφορές – Μετακομίσεις – Ανυψώσεις γίνονται με τον πιο εύκολο και γρήγορο τρόπο!!!

Μπρωκούμη 26Α, Ξάνθη 67100
τηλ.: 25415-52353 και 6973-313 505
email: [email protected]

The Cups

Στο The Cups, στο οποίο από την πρώτη στιγμή προσπαθούμε να παρέχουμε σωστές υπηρεσίες, μπορείτε να δοκιμάσετε ροφήματα και ποιοτικό καφέ, ο οποίος πέρα από μια απλή διαδικασία, αποτελεί απόλαυση. Θα μας βρείτε επί της οδού Ορφέως 41 στην Κομοτηνή.

Περί Ανέμων & Υδάτων

peri anemon kai ydaton

Στο Περί Ανέμων & Υδάτων μπορείτε να απολαύσετε μοναδικούς αρωματικούς καφέδες και ροφήματα, να παρακολουθείσετε τους αγαπημένους σας αγώνες, να παίξετε επιτραπέζια παιχνίδια, τάβλι και να ξεφύγετε από την καθημερινότητα. Νικηφόρου Φωκά 2 στον πεζόδρομο του ταχυδρομείου στην Αλεξανδρούπολη.