Συγκλονιστικό ματς και μεγάλο διπλό με ανατροπή για τον Ερμογένη στο Σουφλί(+pics)

Όπως αναμενόταν το μεγάλο ματς του πρωταθλήματος Ανδρών της ΕΣΠΕ Θράκης και Ανατολικής Μακεδονίας μεταξύ του περσινού πρωταθλητή Έβρου Σουφλίου και του περσινού δεύτερου Ερμογένη Ξάνθης, ήταν συγκλονιστικός με τους ξανθιώτες να φεύγουν με μεγάλη νίκη με 2-3 στο ται μπρείκ παίρνοντας προβάδισμα τίτλου.

Η ομάδα του Νίκου Μούχλια έχοντας και την υποστήρικη των φίλων της που δημιούργησαν ζεστή ατμόσφαιρα στο κλειστό του Σουφλίου κέρδισαν το πρώτο σέτ με 25-8 φαίρνοντας ενθουσιασμό στους γηπεδούχους, η αντίδραση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση κερδίζοντας το δεύτερο στ με 22-25 ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Οι πρωταθλητές ήταν  επιβλητικοί και στην τρίτη περίοδο κάνοντας το 2-1 με 25-15. Όμως η ομάδα του Δημήτρη Παρασκευόπουλου έδειξε πως φέτος είναι πιο αποφασισμένη και έτοιμη για τον τίτλο απο ποτέ, ισοφαρίζοντας αρχικά σε 2-2 σετ με 19-25 και σε ένα συγκλονιστικό ται μπρέικ έκαναν το 2-3, με 12-15, “έσπασαν” την έδρα του Έβρου και πλέον κρατά την τύχη στα χέρια τους καθώς αν δεν γκελάρουν πουθενά όλα θα κριθούν στην Ξάνθη οπού πλέον ο Ερμογένης θα έχει τον πρώτο λόγο.

Τα σετ: 2-3 (25-8, 22-25, 25-15, 19-25, 12-15)