Σαν να μην πέρασε μια μέρα! Ποδαρικό με το “δεξί” για τη Νίκη Αλεξ/πολης το 2018!

Με νίκη αποχαιρέτησε το 2017, με νίκη υποδέχτηκε το 2018 η… Νίκη Αλεξανδρούπολης, η οποία πέρασε απ’ την έδρα της Καβάλας “αέρας”, παίρνοντας μία “καθαρή” νίκη!

Στο πρώτο σετ πάντως τα βρήκαν λίγο σκούρα οι αθλήτριες του Γιάννη Ανδρεάδη, με τις γηπεδούχες να τις βάζουν δύσκολα. Αφού όμως κατάφεραν και κατέκτησαν το πρώτο σετ με 26-28, στο δεύτερο ανέβασαν την απόδοσή τους και έφτασαν εύκολα στο 0-2 σετ.

Στο τρίτο οι Καβαλιώτισσες προσπάθησαν να παραμείνουν κοντά στη Νίκη στο σκορ, κάτι που κατάφεραν μέχρι τα μέσα του σετ (11-11), αλλά έπειτα οι φιλοξενούμενες “πάτησαν γκάζι” και έφτασαν στο 0-3 και το τρίποντο που τις διατηρεί στην πρώτη δυάδα του πρωταθλήματος του Β1 Υποομίλου της Α2!