Ο Σιώπης νικητής στην Εβρίτικη μονομαχία με Κομεσίδη και άλμα πρόκρισης για Πανιώνιο στο Κύπελλο!

Με δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά, ο Πανιώνιος έκαμψε την αντίσταση του αξιόμαχου ΟΦΗ μέσα στη Νέα Σμύρνη, καθώς επικράτησε με 2-0 για τη φάση των «16» του Κυπέλλου και απέκτησε προβάδισμα για την πρόκριση.

Ο Γεσίλ στο 77΄ και ο Χατζισαφί στο 78΄ πέτυχαν τα γκολ της νίκης για την ομάδα του Μανώλη Σιώπη που αγωνίστηκε για 60′ λεπτά, ενώ βασικός με καλή εμφάνιση σε όλο το ματς αγωνίστηκε για τον ΟΦΗ ο Δημήτρης Κομεσίδης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μιχάλης Γρηγορίου): Μπαντής, Μπανανά, Βλάχος (67΄ Παπαγεωργίου), Χατζισαφί, Γκιοατά, Κόρμπος, Σαββίδης (71΄ Σαραμαντάς), Σιώπης (60΄ Γεσίλ), Μασούρας, Ντουρμισάι, Λάμπρου.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Δερμιτζάκης, Κομεσίδης, Μπολάκης, Ποτουρίδης, Παπαστεριανός, Ρούσσος, Νάστος (89΄ Φαζός), Μάνος, Παπατόλιος (67΄ Πουρτουλίδης), Όγκμποε, Κουτσιανικούλης (89΄ Πλευράκης).