Ήττα στην Άγκυρα για τον ΠΑΟΚ των Κουμεντάκη & Κωνσταντινίδη

Με διαγώνιο ανάγκης τον Γκιόν στη θέση του τραυματία Γκόμεζ και με μέτρια υποδοχή ο ΠΑΟΚ δε μπόρεσε να σταθεί στην Αγκυρα απέναντι στην Χάλκμπανκ και γνώρισε την ήττα με 3-1 σετ στον δεύτερο αγώνα του στον Β΄όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι πρωταθλητές Ελλάδας παρότι βρήκαν ρυθμό στο 2ο σετ και ισοφάρισαν σε 1-1 σετ πιέστηκαν στην υποδοχή, η επιθετική τους αμεσότητα περιορίστηκε και η τουρκική ομάδα με πρωταγωνιστές τους Πέτριτς, Σούμπασι και τον Κουβανό Ερνάντεζ Ράμος πήραν τη νίκη. Να σημειωθεί πως η τουρκική ομάδα πήρε τον αγώνα παρότι έκανε συνολικά 41 λάθη εκ των οποίων τα 23 ήταν χαμένα σερβίς. Ηταν το πρώτο τρίποντο της Χάλκμαπνκ στον Β΄όμιλο.

Διαιτητές: Κούρτις – Πάσκεβιτς