Πάλεψαν αλλά δεν τα κατάφεραν ούτε στην Πτολεμαΐδα οι Κύκλωπες

Την 8η ήττα τους σε ισάριθμα παιχνίδια γνώρισαν οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης, χάνοντας αυτή τη φορά με 34-29 από τον Αρίωνα Πτολεμαΐδας.

Στα 40 πρώτα λεπτά του αγώνα οι Κύκλωπες ήταν πολύ κοντά στο σκορ και μάλιστα μέχρι το ημίχρονο πήγαιναν γκολ γκολ με τον Αρίωνα, με το φινάλε του α’ μέρους να βρίσκει τις δύο ομάδες ισόπαλες 14-14.

Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο ο Αρίων πήρε τα ηνία του αγώνα χωρίς όμως να πάρει και τη μεγάλη διαφορά, με την ομάδα του Ηλία Παπαχρήστου να είναι συνεχώς από κοντά.

Η ψαλίδα άνοιξε στα τελευταία λεπτά με την ομάδα της Πτολεμαΐδας να επικρατεί τελικά με 5 τέρματα διαφορά και να φεύγει στο +7 από τους Κύκλωπες οι οποίοι παραμένουν τελευταίοι χωρίς βαθμούς.

Τα 5λεπτα: 2-0, 4-3, 6-6, 7-7, 10-9, 14-14 (ημίχρονο), 18-15, 21-18, 25-18, 27-23, 30-25, 34-29 (τελικό).

Αρίων Πτολεμαΐδας: Πασσαλίδης, Κατωτοικίδης 1, Παναγιωτίδης 7, Αβραμίδης 3, Κόλλιας 1, Ασιανός, Νικολαΐδης 5, Ακριτίδης 2, Τσαναξίδης 6, Παρπομλάς 5, Τζίτζιος, Μουλάκης 2, Παπαχρήστου 2.

Κύκλωπες Αλεξ/πολης: Ξηρόπουλος, Καραβασίλης, Γλήνιας, Ντάνος, Κωστόπουλος Β. 1, Τζίνεβης, Μπασδάνης, Χαραλαμπίδης 4, Βαρδάκας 3, Σπέντζος 5, Πιστόλας 10, Καρβουνίδης 3, Κωστόπουλος Ι. 2, Λαιλισίδης 1.