Πρώτη σκόρερ στη νίκη της Νέας Ιωνίας επί του Καματερού η Κεπεσίδου!

Η Νεα Ιωνία ήταν η νικήτρια του ντέρμπι με το Καματερό, για το πρωτάθλημα Νεανίδων της ΕΣΧΑ. Η ομάδα της Σοφίας Ναϊσίδου και του Σάσα Ζιβούλοβιτς επικράτησε εκτός έδρας με σκορ 21-25 σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι.

Στο σκοράρισμα τον ΟΦΝΙ οδήγησε η Νικολίνα Κεπεσίδου από την Αλεξανδρούπολη πετυχαίνοντας 9 γκολ!

Αγωνιστικά η Νεα Ιωνία πήρε από την αρχή ενα μικρό προβάδισμα το οποίο διατηρούσε σε όλη τη διάρκεια του
ημιχρόνου, με το σκορ να διαμορφώνεται στη λήξη του πρώτου μέρους σε 9-11. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με τις φιλοξενούμενες να παίρνουν ενα προβάδισμα 3-4 τερμάτων και να το διατηρούν μέχρι το τέλος, που τις βρήκε νικήτριες με σκορ 21-25.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ – ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 21-25
Πεντάλεπτα: 1-3, 3-4, 5-7, 7-9, 8-9, 9-11 ημ. 12-13, 14-17, 16-19, 19-21, 19-23, 21-25

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Δανήλος) Τσικνάκης, Καραγιάννη, Ζενέλι 2, Νικολάου 2, παπαδοπούλου, Μανιά, Χριστοπούλου, Μασούρα, Τζοβάρα, Ταβλαρίδη 1, Θεοφιλάτου, Καραχάλιου 3, Αλιφιέρη 1, Βασιλείου 7, Σπυροπούλου 5, Βασιλείου

ΟΦ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ (Ναϊσίδου-Ζιβούλοβιτς): Σακελλαρίου, Αγγελοπούλου Π., Κεπεσίδου 9, Μάγκου 5, Φραγκίσκου 2, Κουρούσιου, Πανούση Χ. 1, Φάσουρα, Αγγελοπούλου Δ., Χαριτίδη 3, Ασημοπούλου, Πανούση Ε., Σακιζλή, Παπαχατζή, Κρανιώτη 3, Καραμάνου 2

Διαιτητές: Ανταλής-Σκλαβενίτης, Δίλεπτα 4-1, Πέναλτι 6/6-2/1

Πηγή: hatzi-handball.blogspot.gr