LIVE: Λεπτό προς λεπτό η εξέλιξη της 8ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αγώνων της 7ης στροφής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και φυσικά των παιχνιδιών των ομάδων της Θράκης, Δόξα Προσκυνητών – ΑΕ Διδυμοτείχου, Ορφέας Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου, Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Άρης Αβάτου και Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου.

Ρεπορτάζ από τα γήπεδα: Νεκτάριος Αμποβιανίδης, Κώστας Νασούδης.

Το live συντονίζει: Κοσμάς Πανταζής.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της ημέρας, με όλες τις αναμετρήσεις να αρχίζουν στις 15:00:

Δόξα Προσκυνητών – ΑΕ Διδυμοτείχου
Διαιτητής: Ψωμόπουλος (Καβάλας)
Βοηθοί: Βερνέζης, Καρασαβαίδης (Καβάλας)

Μέγας Αλ. Ξηροποτάμου – Άρης Αβάτου
Διαιτητής: Τσαλουχίδης (Κιλκίς)
Βοηθοί: Χαραλαμπόπουλος, Παπαδόπουλος (Κιλκίς)

Ελπίς Σκουτάρεως – Αετός Ορφανού
Διαιτητής: Βουρνέλης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Νταβέλας, Φράγος (Μακεδονίας)

Ορφέας Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου
Διαιτητής: Δρακίδης (Θράκης)
Βοηθοί: Δημητριάδης, Καραγιάννης (Θράκης)

ΑΟ Καβάλα – Νέστος Χρυσούπολης
Διαιτητής: Σιμίδης (Έβρου)
Βοηθοί: Διαμαντής , Τερζόπουλος (Έβρου)

Μέγας Αλ. Καρπερής – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου
Διαιτητής: Χορόζογλου (Δράμας)
Βοηθοί: Ραβικάλης, Οικονομίδης (Δράμας)

Πάμε να ξεκινήσουμε με τις συνθέσεις των ομάδων.

Ορφέας Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου:

Ορφέας: Ρούφος, Κατρανίτσας, Μακράκης, Μαλαδένης, Καραγκιόζης Β., Μπουνταγκίδης, Μαυρόπουλος, Τορομανίδης, Καραγκιόζης Ι., Μουμίνογλου, Χαλήλ Ιμπράμ.
Στον πάγκο: Τζαμπαζ Χακή, Καρκατζάνης, Πασχαλάκης, Τσιλιγγίδης, Χατζηπαππάς, Λαζαρίδης, Ζιγκολάρι.

Παραλίμνι: Γουναρίδης, Πολυζωίδης, Τάκας, Κουτζαβασίλης, Μερεσιώτης, Τριανταφύλλου, Λιάρας, Ρούμπος, Γαϊδαρτζής, Ναλμπάντης, Μουτεσίδης.
Στον πάγκο: Δέντσας, Τάντιτς,Τσομαχασβίλι, Σαββίδης, Κουλτσιάκης, Φιλέντας, Τσαούσης.

Δόξα Προσκυνητών – ΑΕ Διδυμοτείχου:

Δόξα: Νικολίτσας, Πατούλιας, Μόσχος, Σιδηρόπουλος, Φαρμάκης, Τρίχας, Χακάν, Ιωαννίδης, Σιχλιμοίρης, Βάσκος, Δραγανίδης,
Αναπληρωματικοί: Γαβριήλ, Καραγιαννίδης, Ζήνωνος, Περτσάς, Γιολδάσης, Κελεσίδης, Ξενοδοχίδης Η.

ΑΕΔ: Συριτούδης Α., Θάνος, Παντελίδης, Κουρδάκης, Χρίστεφ, Πετρόπουλος, Εμρέ, Αβογιάν, Πατιαλιάκας, Γιαννόπουλος, Ιντζές.
Αναπληρωματικοί: Τζανετάκος, Νικολαΐδης, Γκιντίδης, Σαμουρίδης, Ζαφειρόπουλος, Σουλεϊμάνπγλου, Καζάλας.

Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Άρης Αβάτου:

Ξηροπόταμος: Κιουμουρτζής, Κεχαγιάς, Κονταξής, Γκαρακλίδης, Βραμέντζαλης, Βουτσινάς, Δημητριάδης, Μπάμπουρας, Παπίτσας, Κουμπρόγλου, Μπερούκας.
Στον πάγκο: Καραγκιοζίδης, Αμαραντίδης, Κυσσίδης, Ζιάκας, Τσιάρας, Πετρόπουλος, Σταμπουλής.

Άβατο: Αμουτζάκης, Κούτρας, Ψεμματάς, Παπαδιώτης, Κουτίνης, Δόντσος, Κουτσούμπας, Ευθυμιάδης, Κοτόπουλος, Σαρηγιαννίδης, Γκέκας.
Στον πάγκο: Γεωργιάδης, Χαριτίδης, Ταχτσίδης, Βαρελάς, Μπασγκάν, Τιφτίκης, Βαφειάδης.

Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου:

Καρπερή: Μπρόκος, Παπανικολάου, Νέδος, Αγγελίδης, Ζάντσιος, Νικολίτσας, Κούτλας, Μπίντσης, Μπαρδάς, Μαυρουδής, Γκόγκας.
Στον πάγκο: Τουνουσίδης, Γκάλιος Χ., Κασίμης, Χρηστοφορίδης, Γκλαβίνης, Μάνος, Γκάλιος Ν.

Σιδηροχώρι: Συνοδινός, Χατζήπαπα, Πλασταράς, Μίλλερ, Λεφής, Γάιδος, Κούτρας, Ανυφαντάκης, Μαυράκης, Κρασσώνης, Σαμαράς.
Αναπληρωματικοί: Κορωνάκης, Αλεξακούδης, Πανουργιάς, Μουρατίδης, Τσορτανίδης, Ανδρέου, Παρασκευόπουλος.

15:01 Έναρξη των αγώνων.

7′ Μεγάλη ευκαιρία για το Διδυμότειχο, με τον Γιαννόπουλο να σουτάρει και τον Νικολίτσα να αποκρούει για τους Προσκυνητές.

15′ Ανούσιο παιχνίδι στο πρώτο τέταρτο στον Ξηροπόταμο χωρίς κάτι σημαντικό. Στην Ξάνθη ο Ορφέας έχει μπει καλύτερα από τους αντιπάλους του, έχει την κατοχή και δείχνει μεγαλύτερη διάθεση.

17′ Η Δόξα απειλεί για πρώτη φορά με τον Βάσκο που μπήκε στην περιοχή, σούταρε από πλάγια θέση και ο Συριτούδης έδιωξε.

18′ Αναγκαστική αλλαγή στον Ξηροπόταμο για τους γηπεδούχους, εκτός αγώνα ο Μπάμπουρας στην θέση του περνά ο Κυσσίδης-Θάνος.

19′ Τρομερή χαμένη ευκαιρία για το Άβατο στον Ξηροπόταμο. Η ομάδα της Ξάνθης κέρδισε πέναλτι, όμως ο κίπερ των γηπεδούχων απέκρουσε εντυπωσιακά την εκτέλεση του Ευθυμιάδη.

20′ Γκολ για το Παραλίμνι. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Κουτζαβασίλης με κεφαλιά βάζει μπροστά στο σκορ τον Απόλλωνα κόντρα στον Ορφέα στην Ξάνθη. Ορφέας – Παραλίμνι 0-1.

21′ Τετ α τετ για Σιδηροχώρι, άουτ το σουτ του Σαμαρά.

25′ Σέντρα σουτ του Πατούλια, διώχνει σε κόρνερ ο Συριτούδης.

26′ Νέο τετ α τετ για το Σιδηροχώρι με τον Κρασσώνη αποκρούει ο γκολκίπερ της Καρπερής.

30′ Αναγκαστική αλλαγή για την Καρπερή, τραυματίστηκε ο τερματοφύλακας της Μπρόκος και τον αντικαθιστά ο Χριστοφορίδης.

37′ Mεγάλη φάση για τους φιλοξενούμενους που βγήκαν ταχύτατα στην αντεπίθεση, η μπάλα έφτασε στον Λιάρα που έκανε το σουτ εντός περιοχής, εκπληκτική επέμβαση του Ρούφου που δεν επιτρέπει στο Παραλίμνι να πετύχει δεύτερο γκολ.
40′ Ευκαιρία με τον Ανυφαντάκη χαμένη για το Σιδηροχώρι.

42′ Βολίδα εκτός περιοχής από τον Γιάννη Καραγκιόζη, με δεύτερη προσπάθεια μπλόκαρε ο Γουναρίδης, λίγο πριν μπει στην φάση ο Χαλίλ Ιμπράμ.

15:45 Λήξη α’ ημιχρόνου στα παιχνίδια.

16:00 Έναρξη β’ μέρους

47′ Γκολ για τον Ξηροπόταμο! Με τον χειρότερο τρόπο ξεκινά το ματς στον Ξηροπόταμο για το Άβατο.
Οι γηπεδούχοι στο 47 ανοίγουν το σκορ με πολύ ωραίο τέρμα του Μπερούκα που έπιασε το σουτ μέσα απο στην μικρή περιοχή.

50′ Σουτ του Βάσκου άουτ.

55′ Χαμένο πέναλτι για το Σιδηροχώρι! Ο Σαμαράς το κέρδισε, ο Λεφής το εκτέλεσε, αλλά ο γκολκίπερ της Καρπερής το εξουδετέρωσε.

55′  Βγήκε τετ α τετ ο Γιαννόπουλος, απέκρουσε το πλασέ του ο πορτιέρο των Προσκυνητών.

55′ Τρομερη τριπλη χαμενη ευκαιρια για τον Ορφέα. Ειδικά το τριτο σουτ του Μουμίνογλου εξ’ επαφης πέρασε πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι! Έντονες διαμαρτυριες απο τους γηπεδούχους στην Ξάνθη όταν στην προσπάθεια του Καραγκιόζη ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων βγήκε εκτός εστίας. Διεκδίκησαν την μπάλα στον αέρα με τον επιθετικό του Ορφέα να πέφτει στο έδαφος και τον διαιτητή να δείχνει «παίζετε».

57′ Πρώτη αλλαγή στην Κομοτηνή. Έξω ο Πατιαλιάκας, μέσα ο Σουλεϊμάνογλου για την ΑΕΔ.

57′ Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα, έξω ο Πολυζωίδης, πέρασε στο ματς ο Τάντιτς.

58′ Γκολ για τους Προσκυνητές! Σουτ του Βάσκου, η μπάλα κόντραρε λίγο και κατέληξε στην κάτω δεξιά γωνία του Συριτούδη. Δόξα Προσκυνητών – ΑΕ Διδυμοτείχου 1-0.

60′ Γκολ για τους Προσκυνητές! Εκπληκτική κάθετη του Βάσκου, ο Σιχλιμοίρης με πλασέ κάνει το 2-0 για τη Δόξα κόντρα στην ΑΕΔ.

60′ Ζήτησαν πέναλτι οι γηπεδούχοι στον Ξηροπόταμο, καθαρή φάση δείχνει ο διαιτητής.

63′ Συρτό σουτ του Γιαννόπουλου, με τα ακροδάκτυλα σε κόρνερ ο Νικολίτσας.

64′ Χαμένη ευκαιρία ο Πανουργιάς μετά από εκτέλεση σε έμμεσο φάουλ για Σιδηροχώρι.

65′ Πρώτη αλλαγή για Ορφέα, μέσα ο Πασχαλάκης, στην θέση του Τορομανίδη.

66′ Ο Βάσκος από πλεονεκτική θέση και ανενόχλητος πλασάρει άουτ.

68′ Αλλαγές. Χακάν έξω και Κελεσίδης μέ1σα για Προσκυνητές & Σουλεϊμάνογλου έξω, Καζάλας μέσα για ΑΕΔ.

70′ Χαμένο τετ α τετ για τον Ξηροπόταμο στην Δράμα, με τον Αμουτζάκη να σταματά τον Καραγκιοζίδη.

71′ Αλλαγή για Παραλίμνι, έξω ο Γαϊδαρτζής και μέσα ο Δέντσας.

72′ Δεύτερη αλλαγή ο Ορφέας, έξω ο Χαλίλ Ιμπράμ, στην θέση του ο Λαζαρίδης.

73′ Μεγάλη φάση στην Ξάνθη. Γύρισμα του Γιάννη Καραγκιόζη στην καρδιά της άμυνας του Απόλλωνα, δεν πιάνει καλά το σουτ ο Κατρανίτσας και διώχνουν οι αμυντικοί.

75′ Δυσκολεύουν τα πράγματα για το Άβατο που μένει με παίκτη λιγότερο μετά από αποβολή του Ψεμματά με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

78′ Έξω Παντελίδης και μέσα Νικολαΐδης για ΑΕΔ.

79′ Σουτ του Ιωαννίδη βρήκε σε σώμα αμυτνικού και η κεφαλιά του Σιχλοιμίρη άουτ

81′ Ζαφειρόπουλος στη θέση του Ιντζέ για ΑΕΔ.

85′ Γκολ για το Σιδηροχώρι! Ο Ανδρέου βάζει μπροστά στο σκορ τους Θρακιώτες!

86′ Γκολ η ΑΕΔ! Ο Εμρέ με απευθείας εκτέλεση φάουλ μειώνει σε 2-1.

88′ ‘Εξω Σιχλοιμίρης μέσα Ζήνωνος για Προσκυνητές.

90′ ‘Eξω Μουτεσίδης μέσα Τσομαχασβίλι.

16:50 Τέλος στα παιχνίδια. Ορφέας – Παραλίμνι 0-1, Προσκυνητές – ΑΕΔ 2-1, Ξηροπόταμος – Άβατο 1-0, Καρπερή – Σιδηροχώρι 0-1.

Σας ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας. Μείνετε συντονισμένοι στο SportsAddict, ακολουθούν όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία.

Την σημερινή live ενημέρωση στηρίζουν οι επιχειρήσεις:

Γεωργικά Εφόδια ΛΙΑΓΚΗΣ

Στον «Λιάγκη» μπορείτε να βρείτε γεωργικά είδη, σπόρους, λιπάσματα,γεωργικά προϊόντα και γεωργικά φάρμακα, εξαιρετικής ποιότητας, στις καλύτερες τιμές. Θα μας βρείτε επί της οδού Χαριλάου Τρικούπη 87 στην Κομοτηνή.

Λεχούδης

Η εταιρία Ν.ΛΕΧΟΥΔΗΣ & ΣΙΑ Ο.Ε διαθέτει μια ευρεία γκάμα προϊόντων ικανή να προσφέρει γεύσεις για όλες τις ανάγκες και διαθέτει 5 σημεία λιανικής πώλησης σε Ξάνθη(1) , Ίασμο(2) και Κομοτηνή(2), καθώς και ένα ευρύ δίκτυο χονδρικής πώλησης σε όλη τη Θράκη. Οι εγκαταστάσεις παραγωγής αρτοσκευασμάτων βρίσκονται στο κόμβο της Εγνατίας οδού Ιάσμου. Η εταιρία έχει εξασφαλίσει το πιστοποιητικό ISO 22000 που αυτό πρακτικά σημαίνει πως η διαχείριση, η ασφάλεια και ποιότητα της παραγωγικής διαδικασίας και των προϊόντων, βρίσκονται σε άριστα επίπεδα και με την υπογραφή της αρμόδιας Ευρωπαϊκής Αρχής σε θέματα ασφάλειας και διαχείρισης προϊόντων.

Migato Ξάνθης

Στο Migato δεν βρείτε απλά το παπούτσι που σας ταιριάζει. Θα ερωτευτείτε με αυτό! Επίσης, μπορείτε να αποκτήσετε μοναδικά αξεσουάρ όπως τσάντες, σακίδια και πολλά άλλα. Στην Ξάνθη θα το βρείτε 28ης Οκτωβρίου 34-36.

Freshco Ξάνθης

Στο Freshco είμαστε πάντα πρόθυμοι να σας προτείνουμε γευστικές ιδέες που κάνουν αυτές τις ιδιαίτερες & σημαντικές ημέρες σας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ! Στην Ξάνθη θα μας βρείτε: 1ο κατάστημα: 40 Εκκλησιών 3, 2ο κατάστημα: Κ. Πλατεία Ξάνθης, 3ο κατάστημα: 3ο χλμ. Ξάνθης – Λάγους.

e-metafores Ξάνθης

Τώρα οι Μεταφορές – Μετακομίσεις – Ανυψώσεις γίνονται με τον πιο εύκολο και γρήγορο τρόπο!!!

Μπρωκούμη 26Α, Ξάνθη 67100
τηλ.: 25415-52353 και 6973-313 505
email: [email protected]

The Cups

Στο The Cups, στο οποίο από την πρώτη στιγμή προσπαθούμε να παρέχουμε σωστές υπηρεσίες, μπορείτε να δοκιμάσετε ροφήματα και ποιοτικό καφέ, ο οποίος πέρα από μια απλή διαδικασία, αποτελεί απόλαυση. Θα μας βρείτε επί της οδού Ορφέως 41 στην Κομοτηνή.

Περί Ανέμων & Υδάτων

peri anemon kai ydaton

Στο Περί Ανέμων & Υδάτων μπορείτε να απολαύσετε μοναδικούς αρωματικούς καφέδες και ροφήματα, να παρακολουθείσετε τους αγαπημένους σας αγώνες, να παίξετε επιτραπέζια παιχνίδια, τάβλι και να ξεφύγετε από την καθημερινότητα. Νικηφόρου Φωκά 2 στον πεζόδρομο του ταχυδρομείου στην Αλεξανδρούπολη.