Ήττα στο Αγρίνιο για την Κ15 της Ξάνθης!

Με δύο τέρματα στο δεύτερο μέρος η ομάδα Παίδων της Ξάνθης ηττήθηκε με 2-0 απο τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του Παιδικού Πρωταθλήματος.

Οι παίκτες του Θόδωρου Καραγιαννίδη είχαν καλή εικόνα στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη δέχθηκαν δύο γκολ στο 50′ και το 68′ από στατικές φάσεις και οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με το τελικό 2-0.Με αυτό το αποτέλεσμα η Ξάνθη παρέμεινε στους 7 βαθμούς, ενώ οι γηπεδούχοι έχουν πλέον 6.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Βασίλης Παναγιωτόπουλος με βοηθούς τους Κουτρομάνο και Γαλανόπουλο της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας.

ΑΟ ΞΑΝΘΗ: Κοτσάκης, Βαφειάδης, Ιγνατιάδης, Ευθυμιάδης, Χασάνογλου, Ζυπίδης, Κουράκ, Γκαρνέτας, Παπαδούδης (50′ Μπίλιας), Ασήμογλου (76′ Παροτσίδης), Αλή (65′ Κοντογιαννίδης).