Δεύτερη σερί ήττα για Κύκλωπες, αυτή τη φορά από Μακεδονικό

Μετά την εκτός έδρας ήττα της πρεμιέρας από τον Αλέξανδρο Αξιούπολης, οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης ηττήθηκαν και στο κλειστό «Μιχάλης Παρασκευόπουλος» από τον Μακεδονικό με 33-23.

Μέχρι τα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα οι Εβρίτες ήταν κοντά στο σκορ αλλά από εκεί και μετά οι φιλοξενούμενοι έχτισαν μία διαφορά την οποία αύξησαν και στη συνέχεια διατήρησαν μέχρι το φινάλε για να φύγουν τελικά νικητές από την Αλεξ/πολη.

Πρώτος σκόρερ για τους Κύκλωπες ο Λαιλισίδης με 5 γκολ και για τον Μακεδονικό ο Βότσης με 7.

Τα 5λεπτα: 2-4, 3-6, 5-9, 7-12, 8-15, 9-18 (ημίχρονο), 11-20, 15-24, 16-27, 18-29, 23-33 (τελικό)

Κύκλωπες: Σέλκος 1, Μπασδάνης, Χαριτούδης, Χαραλαμπίδης 3, Καραβασίλης, Κωστόπουλος 1, Επιτρόπου 2, Πιστόλας 2, Λαιλισίδης 5, Ξηρόπουλος, Πατσιαβάς, Τζίνεβης 1, Τάρες, Καρβουνίδης 4, Γλήνιας, Βαρδάκας 4.

Μακεδονικός: Δερδέλης, Τσινασλανίδης, Ορφανουδάκης, Πίνο 5, Μεταλλίδης, Ρωμανίδης 2, Θωμαΐδης 2, Κοπαΐδης 2, Γιαννακόπουλος 1, Όρκας, Μέλλιος 3, Παλαιστής 3, Μπεΐλης 1, Τραϊανός 5, Λυμπούδης 2, Βότσης 7.