Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 4ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής

Έπεσε πριν από λίγο η αυλαία της 3ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, τα ματς της οποίας παρακολουθήσατε λεπτό προς λεπτό μέσα από το live του SportsAddict (θυμηθείτε εδώ).

Η 4η αγωνιστική δυστυχώς επεφύλασσε αρνητικά αποτελέσματα για τις τέσσερις απ’τις πέντε ομάδες της Θράκης, με μόνο τον Άρη Αβάτου να καταφέρνει να αποσπά βαθμό ή βαθμούς. Ο Σαρηγιαννίδης ήταν αυτός που έδωσε το πρώτο -ιστορικό- τρίποντο για την ομάδα του Αβάτου στην Γ’ Εθνική κατηγορία 20 λεπτά πριν το τέλος, σ’ ένα παιχνίδι με πάθος και εντάσεις. Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ΑΕ Διδυμοτείχου στην Καβάλα, αλλά κάμφθηκε απ’ τα 11 βήματα και το εύστοχο πέναλντι του Παπαδόπουλου. πάντως οι “πράσινοι” εκφράζουν τη δυσαρέσκειά τους για την υπόδειξη που έφερε το γκολ, καθώς θεωρούν πως δεν υπήρξε παράβαση στον Κεϊτά. Στο ΔΑΚ Κομοτηνής το Σιδηροχώρι για 55 λεπτά είχε καλή εικόνα, αλλά το δεύτερο γκολ της Ελπίδας Σκουτάρεως, έκοψε τα φτερά των γηπεδούχων, που δεν κατάφεραν να απειλήσουν έπειτα. Οδυνηρή ήττα γνώρισε η Δόξα Προσκυνητών στο Παραλίμνιο απ’ τον ανώτερο Απόλλωνα με 4-0, ενώ με άδεια χέρια απ’ το νομό Σερρών έφυγε και ο Ορφέας Ξάνθης που ηττήθηκε 1-0 απ’ τον Μέγα Αλέξανδρο Καρπερής. Το μοναδικό παιχνίδι που δεν είχε γκολ ήταν αυτό του Νέστου Χρυσούπολης με τον Μέγα Αλέξανδρο Ξηροποτάμου.

Αποτελέσματα:

ΑΟ Καβάλας – ΑΕ Διδυμότειχου 1-0 (73 Παπαδόπουλος πεν.)

Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής – Ορφέας Ξάνθης 1-0

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Ελπίς Σκουτάρεως 1-2 (31′ Μαυράκης / 16′ Στεφανίδης Δ., 63’Παπαβασιλείου)

Νέστος Χρυσούπολης – Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 0-0

Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Προσκυνητών 4-0 (25′-27′ Τάντιτς, 44′ Ναλμπάντης, 80’Γαϊδαρτζής)

Άρης Αβάτου-Αετός Ορφανού 1-0 (72’Σαρηγιαννίδης)