Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 3ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής

Έπεσε πριν από λίγο η αυλαία της 3ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, τα ματς της οποίας παρακολουθήσατε λεπτό προς λεπτό μέσα από το live του SportsAddict (θυμηθείτε εδώ).

Η ΑΕ Διδυμοτείχου είναι η μοναδική ομάδα της Θράκης που γεύτηκε τη χαρά της νίκης σε αυτή τη στροφή του πρωταθλήματος, φτάνοντας μάλιστα σε ολική ανατροπή του σκορ κόντρα στον Μέγα Αλέξανδρο Καρπερής. Εντός έδρας ήττα για τον Ορφέα Ξάνθης από το Νέστο Χρυσούπολης, βαριά ήττα για τη Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου στην Καβάλα, ενώ ισόπαλοι αναδείχθηκαν Δόξα Προσκυνητών και Άρης Αβάτου στο μεταξύ τους ματς στην Κομοτηνή.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΑΕ Διδυμοτείχου – Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 2-1 (Αβογιάν, Σουλεϊμάνογλου – Γκόγκας)
ΑΟ Καβάλας – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 4-0 (Παπαδόπουλος, Κεϊτά, 2 Βαλαβανόπουλος)
Ορφέας Ξάνθης – Νέστος Χρυσούπολης 1-3 (Καραγκιόζης Γ. – Λαδάκης, Κρολ, Έντουαρντ)
Ελπίδα Σκουτάρεως – Απόλλων Παραλιμνίου 2-2
Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Αετός Ορφανού 1-0
Δόξα Προσκυνητών – Άρης Αβάτου 0-0