Οκτώ γκολ από τη Βύσσα, με «καρέ» Κώστογλου μέσα σε 20 λεπτά κόντρα στα Δίκαια!

Με την επικράτηση του με 8-0 στην έδρα του Ορφέα Δικαίων, ο Ακρίτας Νέας Βύσσας πέτυχε την μεγαλύτερη σε διαφορά νίκη της 1ης αγωνιστικής της Β’ ΕΠΣ Έβρου, σημειώνοτας παράλληλα και τα περισσότερα τέρματα πό κάθε άλλη ομάδα.

Το σκορ για τη Βύσσα άνοιξε ο Μυλωνάς στο 11′, ενώ στη συνέχεια πήρε το… όπλο του ο Γιάννης Κώστογλου ο οποίος βρήκε 4 φορές δίχτυα μέσα σε ένα 20λεπτο. Αρχικά έκανε το 2-0 στο 19′, ενώ ένα λεπτό αργότερα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Το 4-0 έγινε με αυτογκόλ στο 28′, ενώ στο 37′ ο Κώστογλου θα κάνει χατ τρικ για το 5-0. Δύο λεπτά μετά θα αολοκληρώσει το καρέ των γκολ του για το 6-0 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο β΄μέρος και συγκεκριμένα στο 48′ ο Σακιζλής με πέναλτι θα κάνει το 7-0 και ο Κουρτίδης 10 λεπτά αργότερα θα διαμορφώσει το τελικό Δίκαια – Βύσσα 0-8.

Σίγουρα ήταν ένα απόγευμα που θα θυμούνται για καιρό οι άνθρωποι του Ακρίτα και που θα θέλουν να ξεχάσουν όσο πιο γρήγορα γίνεται αυτοί του Ορφέα.