LIVE απ’ το S.A. η κλήρωση της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών της ΕΠΣ Ξάνθης!

Την δυνατότητα να ενημερώνεστε λεπτό προς λεπτό για  το πως κυλά, η διαδικασία της κλήρωσης της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣ Ξάνθης, θα έχετε σήμερα λίγα λεπτά πριν την έναρξη τους, και φυσικά καθ’ όλη την διάρκεια. Ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης βρίσκεται στα γραφεία της Ένωσης και μεταδίδει

Θα μπορείτε να πληροφορείστε λεπτό προς λεπτό ποιος θα είναι ο αντίπαλος της αγαπημένης σας ομάδας στην κλήρωση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ξάνθης. Φυσικά θα υπάρξει αναλυτικό ρεπορτάζ, παραλειπόμενα και λεπτομέρειες, για την διαδικασία που είναι προγραμματισμένη να ξεκινήσει λίγο μετά τις 19:00.

Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι, ξεκινά το LIVE του SportsAddict που βρίσκεται ήδη στα γραφεία της ΕΠΣ Ξάνθης οπού όλα είναι έτοιμα να ξεκινήσει σε λίγο η διαδικασία για την οποία θα ενημερώνεστε ζωντανά…

Ώρα 18:50Οκτώ ομάδες μπαίνουν σε λίγα λεπτά στην κληρωτίδα, σε αυτήν μετέχουν δύο ομάδες της Γ’ Εθνικής, τρεις της Α’ κατηγορίας και τρεις ευχάριστες εκπλήξεις απο την Β’ κατηγορία

Ώρα 18:53 Θυμίζουμε πως τα παιχνίδια στην προημιτελική φάση του θεσμού είναι διπλά.

Ώρα 19:03 Οι 4 από τους 8 εκπροσώπους των ομάδων έχουν προσέλθει και αναμένονται και υπόλοιποι σε λίγα λεπτά έτσι ώστε να ξεκινήσει η διαδικασία της κλήρωσης.

Ώρα 19:07 Ξεκινάει η κλήρωση.

Ώρα 19:09 Πρώτο από την κληρωτίδα βγήκε το όνομα του Άρη Αβάτου και πήρε τον κλειδάριθμο 5.

Ώρα 19:10 Δεύτερη η Ασπίδα Ξάνθης και πήρε το 7.

Ώρα 19:11 Τρίτος ο Ατρόμητος Χρύσας και πήρε το 4.

Ώρα 19:12 Τέταρτος ο Εχίνος Σπορ και πήρε το 3.

Ώρα 19:13 Πέμπτος ο Ηρακλής Ζυγού και πήρε το 8.

Ώρα 19:14 Έκτη η Κεσσάνη Ερασμίου και πήρε το 2.

Ώρα 19:15 Έβδομος ο Ορφέας Ξάνθης και πήρε το 1.

Ώρα 19:16 Οπότε το νούμερο 6 πηγαίνει στον Φίλιππο Δροσερού.

Ωρα 19:18 Τα ζευγάρια που προέκυψαν μετά τις αντιστοιχίες είναι τα εξής:

Ορφέας Ξάνθης – Κεσσάνη Ερασμίου
Εχίνος Σπορ – Ατρόμητος Χρύσας
Άρης Αβάτου – Φίλιππος Δροσερού
Ασπίδα Ξάνθης – Ηρακλής Ζυγού

Να θυμίσουμε ότι οι αγώνες που θα πραγματοποιηθούν θα είναι διπλοί. Στις 11 Οκτωβρίου θα διεξαχθούν τα πρώτα παιχνίδια και στις 25 του ίδιου μήνα οι επαναληπτικοί.

Η διαδικασία ολοκληρώθηκε με 5 από τους 8 εκπροσώπους των ομάδων παρόντες. Δεν παρεβρέθηκαν αυτοί των Ορφέα Ξάνθης, Εχίνου Σπορ και Ατρόμητου Χρύσας.

Ευχαριστούμε που ήσασταν κοντά μας, καλό σας βράδυ!